جمعه|04 خرداد 1397|09 رمضان 1439|25 May 2018
زمان انتشار: 1396/09/11 - 08:20 |

آيت‌الله محسن اراكي در پيش خطبه‌هاي نماز جمعه عنوان كرد؛

خير دنيا، آخرت در گرو وحدت و يكپارچگي جهان اسلام

دبيركل مجمع جهاني تقريب مذاهب انساني گفت: فلسفه هفته وحدت اين است كه به مسلمين جهان بگوييم راز پيشرفت شما در دنيا و آخرت و حل مشكلات اقتصادي و سياسي اين است كه همگي گردهم آييد و حول پيامبر اكرم (ص) و اهل بيت ايشان جمع شويد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، آيت‌الله محسن اراكي،جمعه 10 آذرماه در سخنراني پيش از خطبه‌هاي نماز جمعه تهران كه به مناسبت هفته وحدت انجام مي‌شد با تبريك ولادت پيامبر اكرم (ص)، امام صادق (ع) و ايام هفته وحدت، اظهار كرد: برادري و اخوت جهان اسلام نعمتي است كه خداوند به انسان‌ها عطا كرده است و خداي متعال براي هيچ نعمتي بر انسان منت نمي‌گذارد به جز نعمت وجود نبي مكرم اسلام حضرت محمد (ص)، حتي بهشت با آن عظمت و خير و خوبي كه از سوي خداي متعال براي بندگان دارد خداوند مي‌فرمايد ما بهشت را به مومنان مي‌دهيم بدون هيچ منتي.

وي ادامه داد: ولي وقتي به نعمت رسول خدا (ص) مي‌رسيم خداوند مي‌فرمايد: «خدا منت گذاشت بر مومنين و رسولي را از بين مردم برگزيد تا راه را به سوي خدا براي آنها باز و هموار سازد.» اين نعمت بزرگي است كه خداوند مورد منت خويش و بندگان قرار مي‌دهد. مهم‌ترين اثر اين نعمت اين است كه از اين طريق مسلمانان از ستيز و دشمني بيرون مي‌آيند و مي‌توانند در هر كاري كه مي‌خواهند به موفقيت برسند و خداوند مي‌فرمايد شما به بركت اين نعمت برادر يكديگر مي‌شويد و نعمت برادري و وحدت و يكپارچگي يكي از بزرگ‌ترين نعمت‌هاي خداوند به مومنان است.

دبيركل مجمع جهاني تقريب مذاهب انساني، تاكيد كرد: اين برادري و يكپارچگي به وسيله پيامبر (ص) و اهل بيت او به بشريت اعطا مي‌شود. در حديثي كه از پيامبر (ص) نقل شده و شيعه و سني هر دو آن را قبول دارند آمده كه پيامبر (ص) مي‌فرمايد: «آنچه كه امت من را يكدست مي‌كند اهل بيت من است و اگر قبيله‌اي در عرب با اهل بيت من به ستيز برخواست با شيطان همدست شده و به سوي ستيز مي‌رود.» پيامبر (ص) و اهل بيت آن مايه اتحاد جامعه اسلامي است. در اصل هدف پيامبر (ص) اين است كه جامعه اسلامي به وحدت برسند و وحدت ملت اسلامي سبب مي‌شود كه آنها مقتدرتر شوند و از نعمت‌هاي ديگر بهره‌ ببرند. ما با شكرگزاري از اين نعمت و تابع بودن نسبت به رسول اكرم (ص) و اهل بيت (ع) مي‌توانيم به عزت برسيم.

آيت‌الله اراكي تصريح كرد: وقتي امت اسلامي يكي شود، ساير نعمت‌ها نيز به جوامع اسلامي سرازير مي‌شود. ما اگر خواستار حل مشكلات اقتصادي، سياسي و ساير مسائل هستيم يكي از مهم‌ترين عوامل آن اين است كه جامعه اسلامي يكپارچه شوند و گرد حضرت محمد (ص) و اهل بيت ايشان جمع شوند.

وي گفت: فلسفه هفته وحدت اين است كه به ساير مسلمين نيز بگوييم كه راز پيشرفت شما در وحدت است و با گرد هم جمع شدن است كه مي‌توانيم مشكلات سياسي، اقتصادي و ساير مسائل را حل كنيم. زيرسايه اين نعمت بزرگ الهي است كه مي‌توانيم پيشرفت كنيم و پيام هفته وحدت اين است كه اگر خواستار اين هستيم كه به برترين درجات در دنيا و آخرت برسيم بايد از تفرقه و ستيز دور شويم.

دبيركل مجمع جهاني تقريب مذاهب انساني ادامه داد: اميدواريم كه خداوند تمام جوامع اسلامي را به بركت رسول اكرم (ص) هدايت كند. ما جامعه يكپارچه داريم و اميدواريم اين وحدت و يكپارچگي زيرسايه مقام معظم رهبري مستدام‌تر و پايدارتر شود. رهبري نماد رسول اكرم (ص) است و اميدواريم جهان اسلامي را با اين رهبري به سوي وحدت و يكپارچگي برسانيم.

برچسب ها:وحدت اسلامي - نماز جمعه


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: