پنجشنبه|03 خرداد 1397|08 رمضان 1439|24 May 2018
زمان انتشار: 1396/09/12 - 08:48 |

دبير انجمن شركت‌هاي هواپيمايي:

شرايط در فرودگاه نجف تغييري نكرده است

دبير انجمن شركت‌هاي هواپيمايي اعلام كرد: هنوز هيچ تغييري در شرايط شركت‌هاي هواپيمايي ايراني در فرودگاه نجف به وجود نيامده و از اين رو فعلا امكان برقراري پروازها به اين فرودگاه وجود ندارد.
مقصود اسعدي ساماني در گفت‌وگو با ايسنا با بيان اين مطلب اظهار كرد: همان طور كه از چند ماه پيش نيز مشخص بود مسئولان فرودگاه نجف شرايطي كه براي تداوم عادي پروازهاي ايراني وجود داشته باشد را فراهم نمي‌كند و از اين رو با وجود تلاش شركت‌هاي ايراني براي تداوم پروازها در حال حاضر امكان برقراري آنها وجود ندارد.

به گفته وي در شرايطي كه ديگر فرودگاه‌هاي عراق مانند بغداد طبق روال عادي و جريان معمول صنعت هواپيمايي نرخ‌گذاري پروازهاي خود را انجام مي‌دهند فرودگاه نجف كه چه حوزه خدمات فرودگاهي و چه در بخش سوخت‌رساني و هواپيماها نرخ‌هاي غيرعادي و بسيار بالا را براي شركت‌هاي ايراني در نظر گرفته است.

دبير انجمن شركت‌هاي هواپيمايي ادامه داد: از اين رو شركت‌هاي ايراني با وجود تمام تلاش‌هايي كه براي بهبود اوضاع صورت گرفت و مذاكراتي كه انجام شد، تصميم گرفتند در حال حاضر پروازها به اين مقصد را متوقف كند تا تغييري در روند برنامه‌ريزي اين فرودگاه به وجود بيايد.

اسعدي ساماني با بيان اينكه پرواز به فرودگاه بغداد چه براي ايرلاين‌ها و چه براي مسافران ايراني به صرفه‌تر است، تاكيد كرد: با توجه به پايين‌تر بودن خدمات فرودگاهي در حال حاضر شركت‌هاي ايراني به مقصد بغداد پروازهاي خود را انجام مي‌دهند و در صورت نهايي شدن مذاكرات مي‌توان به ديگر گزينه‌ها نيز فكر كرد.

به گزارش ايسنا، فرودگاه نجف از تيرماه امسال مشكلاتي را براي شركت‌هاي هواپيمايي ايراني به وجود آورده و در ابتدا با افزايش نرخ خدمات فرودگاهي و سپس با بالا بردن قيمت سوخت امكان تداوم پروازه به اين فرودگاه را از بين برده است.

شركت‌هاي ايراني هر چند پروازهاي اربعين خود را به مقصد نجف ادامه دادند اما سرانجام با توجه به مشكلات موجود تصميم گرفتند پروازها به اين شهر را متوقف كنند.

در كنار بغذاد از فرودگاه بصره نيز به عنوان ديگر گزينه موجود پيش روي ايرلاين‌هاي ايراني مطرح شده است.

برچسب ها:نجف اشرف - فرودگاه


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: