شنبه|05 خرداد 1397|10 رمضان 1439|26 May 2018
زمان انتشار: 1396/09/13 - 06:03 |

با حضور 700 تن از علماي اهل تسنن و تشيع

همايش محمد (ص) بشير وحدت برگزار شد

در آستانه هفته وحدت همايش محمد (ص) بشير وحدت با حضور 700 تن از علماي اهل تسنن و تشيع در دانشگاه فرهنگيان مشهد برگزار شد.
به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع‌رساني حج از مشهد مقدس، علي‌رضا رشيديان استاندار خراسان رضوي در اين همايش با تأكيد بر اين‌كه امروز حفظ و تقويت وحدت يك ضرورت ديني، عقلي، سياسي و رسالت تاريخي همه مسلمانان است؛ اظهار داشت: نقش علماي مذاهب اسلامي در تحقق اين مهم، غيرقابل‌انكار است.

وي افزود: با پيروي از سيره پيامبر (ص) و حضرت امام رضا (ع) افراد مختلف با هر تفكر و عقيده‌اي بايد در كنار هم بنشينند و گفت‌وگو كنند، زيرا تفرقه بين مسلمانان خشنودي دشمنان را به دنبال دارد.

استاندار خراسان رضوي بابيان اينكه طبق آيات قرآن مؤمنان نسبت به يكديگر رحم و مهرباني دارند گفت: امروز بايد در كنار همديگر انرژي و توان خود را براي مقابله با دشمنان اصلي اسلام صرف كنيم.

رشيديان افزود: رسالت پيامبر (ص) اعتلاي انسان و آباداني دنيا و آخرت بر اساس عدالت، آزادي، رشد و تعالي ارزش‌هاي الهي و ايجاد آرامش براي انسان‌هاست.

وي تصريح كرد: رسالت پيامبر (ص) امروزه بر دوش علما كه وارث انبيا هستند قرار دارد به‌خصوص در شرايطي كه انسان‌ها دچار سرگشتگي و تشنه معنويت شده‌اند.

استاندار خراسان رضوي گفت: هم‌اكنون در دنياي سياست افرادي مانند ترامپ و نتانياهو در رأس قدرت هستند كه در حمايت از تروريسم، ايجاد تفرقه و گروهك‌هايي مثل داعش فعال بوده‌اند و اكنون نيز براي بعد از داعش برنامه‌ريزي مي‌كنند لذا ضروري است كه امت و علماي اسلام هم براي بعد از داعش و درهم پيچيدن طومار اين گروهك در كنار هم باشند و برنامه‌ريزي كنند.

رشيديان افزود: علماي روشن‌ضمير شيعه و اهل سنت با اتحاد خود توانستند بر توطئه‌اي كه دشمنان براي كشور لبنان و ايجاد جنگ طايفه‌اي در نظر داشتند، غلبه كنند و اين موضوع نقطه قوت براي ملت، دولت و حزب‌الله لبنان است.
برچسب ها:وحدت اسلامي - پيامبراكرم


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: