دوشنبه|07 خرداد 1397|12 رمضان 1439|28 May 2018
زمان انتشار: 1396/09/13 - 15:21 |

مدير حج و زيارت استان قزوين مطرح كرد:

فعاليت هاي متنوع فرهنگي موكب شهداي منا

مدير حج و زيارت استان قزوين با اشاره به پذيرايي موكب شهداي منا از ۱۲ نفر از خانواده ها و بستگان شهداي فاجعه منا گفت: سه نوبت نماز جماعت در موكب، ايراد سخنراني مذهبي و مناسبتي توسط امام جماعت بين نمازها، قرائت زيارت عاشورا توسط يكي از مداحان مطرح استان و شركت در تجمعات مذهبي و عزاداري اربعين بخشي از برنامه‌هاي فرهنگي است كه توسط موكب در ايام اربعين برگزار شد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، عليرضا كلانتري مدير حج و زيارت استان قزوين در گفتگو با خبرنگار ما گفت: مقدمات راه اندازي موكب شهداي منا با شناسايي كارگزاران مجرب و علاقمند به خدمت از ميان مديران هتل عمره و عتبات، آشپزهاي مجرب استان، مسئولين اسكان و پذيرش عمره و نيروهاي فرهنگي و روحانيون معزز استان، آغاز شد.

وي با اشاره به تامين منابع مالي براي پذيرايي از زائرين توسط خيرين، افزود: پس از ثبت نام افراد در سامانه سماح، نيروهاي مورد نظر از طريق مرز زميني عازم محل ماموريت شدند و به زائرين خدمت رساني كردند.

مدير حج و زيارت استان قزوين بيان داشت: همزمان با راه اندازي آشپزخانه موكب شهداي منا توسط هيئت يالثارات الحسين، آمادگي پذيرايي از ۲۷۰۰ نفر در سه وعده غذايي مهيا گرديد.

وي تاكيد كرد: تمامي اين نذورات مردمي بوده و از هيچ نهادي، كمك هاي مالي و اجناس دريافت نگرديد.

كلانتري با اشاره به اينكه تهيه غذا در سه وعده غذايي توسط مجرب ترين آشپزهاي حج و زيارت استان صورت گرفت، ادامه داد: در ايام منتهي به اربعين، توزيع غذا به ۳ هزار وعده در روز رسيد و اين خدمات تا سه روز بعد از اربعين ادامه داشت و بحمدالله و با نظر ائمه اطهار (ع) و تلاش شبانه‌روزي خدمت گزاران ، رضايت زائرين حاصل گرديد.

برچسب ها:موكب - شهداي منا - قزوين


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: