جمعه|04 خرداد 1397|09 رمضان 1439|25 May 2018
زمان انتشار: 1396/09/13 - 16:06 |

​اتحاديه عرب فردا درباره قدس نشست فوق‌العاده برگزار مي‌كند

اتحاديه عرب فردا (سه‌شنبه) نشستي فوق‌العاده به منظور بررسي راه‌هاي مقابله با تصميمات آمريكا درباره قدس اشغالي برگزار مي‌كند.
به گزارش اطلاع رساني حج، حسام زكي، معاون دبيركل اتحاديه عرب در اظهارات مطبوعاتي اعلام كرد: نمايندگان دائمي اين اتحاديه قرار است به درخواست فلسطين براي بررسي تحولاتي كه اوضاع قدس را تحت تاثير قرار داده، نشستي برگزار كنند.

نماينده دائم فلسطين در اتحاديه عرب ضمن يادداشتي كه روز يكشنبه به دبيرخانه اتحاديه عرب ارائه كرد، خواهان نشست فوق‌العاده براي بررسي پرونده قدس شد.

قانون شوراي اتحاديه عرب براي برگزاري نشست فوق‌العاده بدين شكل است كه بايد يك كشور عضو درخواست كرده و از بين ۲۲ عضو، دو كشور با آن موافقت كنند.

تصميم برگزاري اين نشست زماني مطرح شد كه مقامات آمريكايي روز جمعه اعلام كردند، دونالد ترامپ، رئيس جمهور آمريكا احتمالا در سخنراني روز چهارشنبه خود قدس را به عنوان پايتخت اسرائيل به رسميت مي شناسد.

ترامپ در كمپين انتخاباتي خود در پايان سال ۲۰۱۶ ميلادي وعده داده بود سفارت آمريكا را به قدس منتقل كند و در بيشتر مناسبت‌ها اعلام كرد كه اين مساله نياز به زمان‌بندي دارد.

اسرائيل درسال ۱۹۶۷ ميلادي قدس شرقي را به اشغال خود در آورد و بعد از آن اعلام كرد قدس غربي را هم به آن اضافه مي‌كند. اين رژيم مدعي آن است كه "قدس پايتخت ابدي اسرائيل است"، اما جامعه بين‌الملل آن را به رسميت نمي‌شناسد.

برچسب ها:فلسطين - اتحاديه عرب - نشست


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: