شنبه|05 خرداد 1397|10 رمضان 1439|26 May 2018
زمان انتشار: 1396/09/14 - 14:51 |

آيت الله اراكي در كنفرانس بين المللي وحدت اسلامي:

نابودي داعش، شكست استكبار جهاني بود

دبير مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي گفت: به بازسازي تمدن نوين اسلام نياز داريم و بايد عمليات پي‌ريزي آن را آغاز كنيم.
به گزارش اطلاع رساني حج به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، آيت‌الله محسن اراكي دبير مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي صبح امروز (14آذر ماه) در سي و يكمين كنفرانس بين المللي وحدت اسلامي در اجلاس سران اظهار كرد: پيام اصلي اين همايش اين است كه جامعه اسلامي در برابر هجوم فرهنگي استكبار و دشمنان اسلامي و غرب به يك جامعه اسلامي يكپارچه تبديل شود و در برابر اين هجمه‌ها ايستادگي كند.

وي افزود: مرحله تهاجم بدون دفاع به كشورهاي اسلامي به پايان رسيده است و اكنون مرحله خيزش نويني در جهان اسلام آغاز شده است، همانطور كه مي بينيم ملت سوريه، عراق و لبنان با همكاري ملت ايران و رزمندگان افغانستاني، يكپارچه در برابر هجوم استكبار جهاني به سركردگي داعشي‌ها ايستادگي كردند.

آيت‌الله اراكي با بيان اينكه ما امروز به بازسازي تمدن نوين اسلام نياز داريم، گفت: شكست داعش، شكست يك گروه تروريستي نبود بلكه شكست استكبار جهاني بود كه اين تروريست‌ها را براي مقابله با اسلام ناب محمدي تعليم داده بودند.

وي خاطرنشان كرد: امروز ما در اين كنفرانس بايد عمليات پي‌ريزي تمدن نوين اسلامي را آغاز كنيم و انتظار داريم از نخبگاني كه در اين كنفرانس حضور دارند پيشنهادات خود را مطرح كنند.

دبير مجمع تقريب مذاهب افزود: پيشنهادات مي‌تواند در زمينه اصول تمدن نوين اسلامي و راهكارهاي آن باشد و همچنين با توجه به اينكه پياده‌سازي تمدن نياز به وحدت دارد، بايد اراده جامعه اسلامي براي شكل‌گيري اراده واحد شكل بگيرد تا تمدن نوين اسلامي برپا شود، اراده واحد جهان اسلام هم بايد به هويت واحد اسلامي يعني هويت محمدي بازگردد در نتيجه به يك امت واحده تبديل شود.

آيت‌الله اراكي تأكيد كرد: انتظار داريم اين اجلاس بزرگ راه تمدن نوين اسلامي را هموار سازد ما به عنوان يك منطقه اسلامي در قلب جهان قرار داريم در اين منطقه هفتاد درصد انرژي‌ها و يك پنجم جمعيت جهان قرار دارند، ما در مناطق اسلامي مهم‌ترين بنادر، آب‌راه‌ها را در اختيار داريم، با توجه به اين ويژگي عظيم و ژئوپليتيكي و وجود نيروهاي مستعد انساني نابغه‌هاي علمي و چهره‌هاي برجسته مي‌توانيم تمدن نوين اسلامي را پي‌ريزي كنيم.

وي در پايان افزود: پيشنهاد مي‌كنم در اين كميسيون‌هايي كه شكل مي‌گيرد اين موضوع بحث شود و كميته اجرايي شكل بگيرد كه به طور مرحله‌اي نسبت به ايجاد وحدت اقدام كنند، از همه متشكرم و اميدوارم اين كنفرانس بتواند نتايج عملي و مذهبي در مسير وحدت و پايه ريزي تمدن جهان اسلام گامي مهمي بردارد.برچسب ها:آيت‌الله اراكي- مجمع جهاني


نظرات
  هيچ خبر مرتبطي وجود ندارد
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: