جمعه|04 خرداد 1397|09 رمضان 1439|25 May 2018
زمان انتشار: 1396/09/15 - 18:58 |

نماينده ولي فقيه در امور حج و زيارت:

اسلام عقلاني براي مقابله با افراط گرايي تبيين شود

حجت الاسلام والمسلمين قاضي عسكر نماينده ولي فقيه در امور حج و زيارت در ديدار با راويل عين الدين رئيس شوراي مفتي هاي روسيه (عالي ترين نهاد اسلامي اين كشور)، بر اسلام عقلاني و تبيين آن براي مسلمانان در مقابل با افراطي گرايي، تاكيد كرد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، نماينده ولي فقيه در امور حج و زيارت ضمن تبريك ميلاد با سعادت پيامبر گرامي اسلام و هفته وحدت، به همكاري ايران و روسيه عليه تروريسم و افراطي گري اشاره كرد و افزود: اگر تروريست ها در سوريه و عراق به قدرت مي رسيدند، امروز وضع منطقه و جهان به گونه ديگري بود.

وي با اشاره به تلاش و فعاليت مفتي عين الدين در وحدت مسلمانان روسيه و مقابله با افراطي گرايي، نگاه بين المللي رئيس شوراي مفتي هاي روسيه را در ارتباط با كشورهاي مختلف مورد تحسين قرار داد.

در اين ديدار، راويل عين الدين نيز، بر اهميت اتحاد كشورهاي اسلامي عليه گروه تروريستي داعش و ساير گروه هاي تروريستي و افراط گرا تاكيد كرد.

عين الدين در اين ديدار ضمن خير مقدم به حجت الاسلام و المسلمين قاضي عسكر و هيات همراه، ميلاد پيامبر عظيم الشان (ص) را تبريك گفت و به همكاري هاي مختلف اداره مفتي ها با جمهوري اسلامي ايران و رايزني فرهنگي سفارت ايران در مسكو در بخش هاي مختلف ديني، آموزشي و قرآني اشاره كرد.

وي سپس با اشاره به واگذاري مسئوليت بعثه حج در فدراسيون روسيه به اداره مفتي ها و درخواست افزايش سهميه حج از عربستان سعودي باتوجه به جمعيت مسلمانان روسيه، اهميت اين موضوع را مورد تاكيد قرار داد و از تجارب ايران در بخش هاي مختلف حج از جمله روش هاي آموزش به حجاج و برگزاري نشست هاي مشترك در اين حوزه استقبال كرد.

رئيس شوراي مفتي هاي روسيه همچنين بر اهميت مقابله با گروه تروريستي داعش و افراطي گرايي و خطر آن در منطقه خصوصا قفقاز و آسياي ميانه، به فعاليت هاي اداره مفتي ها با برگزاري نشست هاي «راه ابريشم معنوي» و «قرائت هاي عالم جان بارودي» با مشاركت كشورهاي مختلف اسلامي، اشاره كرد.

گفتني است در اين ديدار دكتر رضا ملكي رايزن فرهنگي ايران و شيخ عبدالباسط نوري زاد امام جمعه اهل تسنن گنبدكاوس نيز حضور داشتند.

منبع: ايرنا

برچسب ها:قاضي عسكر- روسيه- اسلام عقلاني


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: