چهارشنبه|05 ارديبهشت 1397|08 شعبان 1439|25 April 2018
زمان انتشار: 1396/09/18 - 08:40 |

جشن وحدت اسلامي در باشقيرستان روسيه با حضور نماينده ولي فقيه در امور حج و زيارت

جشن وحدت اسلامي در شهر اوفا پايتخت جمهوري باشقيرستان روسيه با حضور حجت الاسلام والمسلمين سيد علي قاضي عسكر نماينده ولي فقيه در امور حج و زيارت و سرپرست حجاج ايراني برگزار شد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، در اين جشن باشكوه كه روز جمعه (17آذرماه) به مناسبت ميلاد رسول گرامي اسلام (ص) و با حضور صدها نفر از مسلمانان شيعه و سني شهر اوفا پايتخت جمهوري باشقيرستان در منطقه ولگاي روسيه در مسجد اخلاص اين شهر برگزار شد، نماينده ولي فقيه در حج و زيارت به تبيين ويژگي هاي وحدت بخش سيره رسول گرامي اسلام پرداخت.

وي با اشاره به خلق عظيم پيامبر اكرم (ص) اظهار داشت: اسلامي كه پيامبر به امت خود ارائه كرد ديني است عقلاني كه بهترين روش زندگي براي پيروان اين دين و اخوت و برادري ميان آنها و همچنين همزيستي مسالمت آميز با پيروان ساير اديان است و اين قرائت از اسلام است كه صلح و امنيت را در جهان تحكيم مي بخشد.

حجت الاسلام والمسلمين قاضي عسكر با اشاره به توطئه هاي دشمنان براي ايجاد تفرقه در ميان مسلمانان و تحريف چهره واقعي اسلام با ايجاد گروه هاي تكفيري و تروريستي و كشتار انسان هاي بي گناه ، افزود: همكاري ايران و روسيه در نابودي اين گروه هك ها، اقدامي سرنوشت ساز براي امت اسلام و جهان محسوب مي شود كه مسلمانان و جهانيان بايد قدردان آن باشند.

در اين مراسم مردمي كه به اهمتام رايزني فرهنگي ايران در روسيه و با حضور محمد حضرت معاون اداره ديني مسلمانان باشقيرستان و جمعي از مقامات و شخصيت هاي محلي برگزار شد گروه تواشيح سيره النبي به اجراي برنامه تواشيح پرداخت كه با استقبال حاضران مواجه شد.


برچسب ها:قاضي عسكر - روسيه - جشن وحدت


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: