چهارشنبه|05 ارديبهشت 1397|08 شعبان 1439|25 April 2018
زمان انتشار: 1396/09/21 - 07:58 |

دكتر روحاني در تماس تلفني رئيس دفتر سياسي جنبش حماس:

جريان‌هاي فلسطيني و جهان اسلام با وحدت و مقاومت، عليه طرح شوم آمريكايي –صهيونيستي بايستند

رئيس‌جمهوري اسلامي ايران، حركت اهانت‌آميز رئيس‌جمهور آمريكا درباره قدس شريف را طرحي شوم عليه فلسطين و جهان اسلام دانست و از همه مسلمانان و جهان اسلام خواست متحد و يكصدا، عليه اين طرح شوم بايستند.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج به نقل از پايگاه اطلاع‌رساني دولت، حجت‌الاسلام و المسلمين دكتر حسن روحاني عصر دوشنبه در تماس تلفني رئيس دفتر سياسي جنبش مقاومت اسلامي فلسطين (حماس) با وي، تصريح كرد: ملت مظلوم فلسطين و امت اسلامي بي ترديد با وحدت، مقاومت و ايستادگي خود، اين طرح آمريكايي – صهيونيستي را با شكست مواجه خواهند كرد.

رئيس‌جمهور با بيان اينكه «جمهوري اسلامي ايران اين اقدام آمريكا را بشدت محكوم مي كند»، گفت: اين اقدام ناصحيح، ماهيت آمريكا و رژيم صهيونيستي را بيش از پيش نزد جهانيان آشكارتر كرد و نشان داد كه آنها به هيچ عنوان نمي‌خواهند حقوق ملت فلسطين را به رسميت بشناسند.

دكتر روحاني، مقاومت و ايستادگي در برابر اين تصميم اهانت‌آميز آمريكا را يكي از آزمون‌هاي بسيار مهم براي ملت فلسطين و همه مسلمانان برشمرد و گفت: در اين شرايط و در گام نخست، همه جريان‌هاي فلسطيني بايد با وحدت خود پاسخ قاطعي به رژيم صهيونيستي و آمريكا بدهند و در گام دوم نيز دنياي اسلام بايد با صداي واحد و متحد، در برابر اين طرح شوم بايستد.

رئيس‌جمهور تصريح كرد: دولت‌هاي اسلامي در جلسه روز چهارشنبه سران كشورهاي عضو سازمان همكاري اسلامي در تركيه، بي‌ترديد با صداي رسا اعتراض خود را به گوش جهانيان خواهند رساند.

دكتر روحاني با بيان اينكه ايران اسلامي همانند گذشته در كنار ملت فلسطين مي ماند، به گزارش رئيس دفتر سياسي جنبش حماس از انتفاضه جديد عليه رژيم صهيونيستي و شهادت چهار فلسطيني و مجروح شدن بيش از يك هزار و ۵۰۰ نفر اشاره و گفت: ما به ملت بزرگ فلسطين به خاطر مقاومت، جهاد، ايستادگي و ايثارشان در برابر دشمن صهيونيستي افتخار مي‌كنيم و مطمئنيم انتفاضه جديد مسير صحيح خود را براي احقاق حقوق ملت فلسطين ادامه مي‌دهد.

رئيس دفتر سياسي جنبش مقاومت اسلامي فلسطين (حماس) نيز در اين تماس تلفني با قدرداني از مواضع استوار و اصولي جمهوري اسلامي ايران در حمايت از ملت فلسطين و قدس شريف، تصريح كرد: از نگاه ملت فلسطين، جمهوري اسلامي ايران يك ستون نيرومند و مقاوم در حمايت از تحقق آرمان‌هاي ملت فلسطين است.

اسماعيل هنيه، تصميم ترامپ رئيس‌جمهور آمريكا درباره قدس شريف را تعدي و تجاوز آشكار به حقوق همه امت اسلامي دانست و تاكيد كرد كه ملت فلسطين با مقاومت خود هرگز به اسرائيل و آمريكا اجازه تحقق اين تصميم را نخواهد داد چرا كه قدس شريف به فلسطين و جهان اسلام تعلق دارد.

وي با اشاره به آغاز انتفاضه جديد ملت فلسطين به دنبال تصميم اهانت‌آميز دولت آمريكا گفت: اين انتفاضه كه تاكنون چهار شهيد و يكهزار و ۵۰۰ مجروح داده است، با قدرت ادامه مي يابد و ما مصمم هستيم طرح آمريكايي‌ها و صهيونيست‌ها را با شكست مواجه كنيم.

رئيس دفتر سياسي جنبش حماس همچنين از همه دولت‌هاي اسلامي خواست در نشست سران كشورهاي عضو سازمان همكاري اسلامي در تركيه، با تصميمات قاطع خود از ملت فلسطين و قدس شريف پشتيباني كنند.

برچسب ها:فلسطين - دولت - روحاني


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: