یکشنبه|06 خرداد 1397|11 رمضان 1439|27 May 2018
زمان انتشار: 1396/09/22 - 15:20 |

رئيس ستاد بازسازي عتبات عاليات سوريه:

هنرمندان ايراني كارساخت و تكميل ايوان هاي حرم مطهرحضرت زينب(س) آغاز كردند

عليرضا اكبري رئيس ستاد بازسازي عتبات عاليات سوريه با بيان اين مطلب افزود: هم اكنون استاد كاران ايراني مشغول گچ‌كاري و گچ‌بري‌هاي زيبا با اجراي 36 گل سقفي اين مكانها هستند.
به گزارش خبرنگاراعزامي پايگاه اطلاع رساني حج در كربلاي معلي، اكبري اظهار داشت: همچنين دو حجره ويژه كفشداري نيز در حرم مطهر در حال ساخت است كه كار كاشي‌كاري و سنگ كاري آنها به اتمام رسيده و بزودي در مورد استفاده زائران قرار مي‌گيرد.

وي تصريح كرد: طي چند سال جنگ و جنايات عناصر تكفيري، ساختمان هاي بسياري در اطراف حرم تخريب شده ولذا يكي ازاقدامات انجام گرفته دراين مدت برداشت و جمع‌آوري حدود 100هزار مترمكعب نخاله ساختماني اطراف حرم مطهر بود.

وي به يكي ديگر از اقدامت در حال اجرا در منطقه زينبه اشاره كرد و گفت: با هدف زدودن گرد و غبار مظلوميت حرم مطهر و مناطق اطراف آن، بوستاني به مساحت يكهزارو200 مترمربع با همكاري شهرداري مشهد در حال احداث و نهال‌كاري است.

رئيس ستاد بازسازي عتبات عاليات سوريه با دعوت از مردم و خيرين براي مشاركت در فيض بازسازي و توسعه حرم حضرت زينب(س) گفت: طرح ساخت مهمانسراي اين حرم مطهر نيز با 35 درصد پيشرفت فيزيكي اكنون به مرحله اجراي سقف طبقه اول رسيده است.

اكبري گفت: با عنايت ائمه اطهار و به بركت خون شهداي مدافع حرم، موانع حضور و فعاليت ستاد بازسازي عتبات در حرم حضرت زينب(س) برطرف شده و هم اكنون عمليات بتن ريزي ستون‌هاي طبقه اول و دوم و اجراي سقف طبقه همكف مهامانسراي حرم در حال انجام است.

وي با ابراز اميدواري در خصوص بازشدن مجدد راه براي حضور زائران ايراني در اين حرم مطهر افزود: مهمانسراي حرم حضرت زينب(س) ساختماني سه طبقه با يكهزارو500 مترمربع زير بنا است كه طبقه زير زمين، جهت انبار مواد غذايي و سرخانه، طبقه همكف جهت آشپزخانه و پخت غذا و طبقه اول جهت مهمانسرا و سالن پذيري طراحي شده است كه به سرعت در حال پيشرفت كار هستيم.

وي گفت: پيش‌بيني مي‌شود اين طرح كه با همت كارشناسان و نيروهاي فني اعزامي از ستاد بازسازي عتبات استان خوزستان در حال اجراست، با پشتيباني و حمايت‌هاي مردم و خيرين، پيش از نيمه دوم سال آينده به بهره‌برداري برسد.

اكبري در پايان گفت: ارادتمندان به خاندان عصمت و طهارت به ‌ويژه حضرت زينب(س) مي‌توانند كمك‌هاي نقدي خود را از طريق شماره‌گيري كد #110*780*(ستاره هفت هشتاد ستاره صدو ده مربع) اهداء كنند.برچسب ها:سوريه - بازسازي - حرم


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: