شنبه|01 ارديبهشت 1397|04 شعبان 1439|21 April 2018
زمان انتشار: 1396/09/25 - 08:46 |

مام جمعه نجف اشرف:

ما با اصل موجوديت رژيم اسرائيل در فلسطين مخالفيم

حجت الاسلام و المسلمين سيد صدر الدين قپانچي در خطبه هاي نماز جمعه نجف اشرف با تاكيد بر اين كه حفظ پيروزي نيازمند مبارزه با فساد و خدمت است، تصريح كرد: ملت ها اجازه اجراي اقدام ترامپ را نخواهد داد و موجوديت رژيم غاصب اسرائيل در فلسطين را رد مي كنند.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج به نقل از خبرگزاري «حوزه»، حجت الاسلام و المسلمين سيد صدر الدين قپانچي امام جمعه نجف اشرف در خطبه هاي نماز جمعه كه در حسينيه فاطميه كبري ايراد شد، با تاكيد بر اينكه حفظ پيروزي نيازمند مبارزه با فساد و خدمت است، تصريح كرد: ملت ها اجازه اجراي اقدام ترامپ را نخواهد داد و موجوديت رژيم غاصب اسرائيل در فلسطين را رد مي كنند.

سيد قپانچي با اشاره به اينكه فتواي آيت الله سيستاني، ارتباط ملت با ارزش هاي ديني و نقش فرماندهي عراق از عوامل پيروزي بر داعش است، افزود: اين پيروزي تنها براي عراقي ها نيست و رزمندگان داعش را در قلب جهان اسلام نابود كرد.

وي با بيان اينكه تا زماني كه ملت ما حسيني و مؤمن است نسبت به آينده نگران نيستيم، نسبت به رخنه بقاياي تروريسم در صفوف مردم هشدار داد.

امام جمعه نجف اشرف به بازگشت بيش از دو ميليون آواره به مناطق خود اشاره كرد و از حكومت و جامعه بين المللي خواستار بازسازي زير ساخت ها شد.

حجت الاسلام قپانچي به خروج عراق از بند هفتم منشور سازمان ملل اشاره كرد و گفت: عراق بعد از پيروزي نظامي، يك پيروزي سياسي محقق ساخت كه اين به خاطر محبت ملت ما به اهل بيت (عليهم السلام) است.

وي افزود: در پي اين اقدام، دولت عراق قادر است كه كمبود بودجه سال آينده را جبران كند اما مسئله نيازمند راستي و اخلاص است.

سيد قپانچي پيرامون پيامد هاي اقدام ترامپ، تاكيد كرد: ملت ها آن را رد كردند.

وي به كنفرانس اسلامي استانبول اشاره كرد و گفت: مشكل تنها اقدام ترامپ در به رسميت شناختن قدس به عنوان پايتخت اسرائيل نيست بلكه مشكل اصلي موجوديت اسرائيل در فلسطين و غصب آن است.

قپانچي از همراهي پنهاني و آشكار برخي كشور ها با اين اقدام، ابراز تأسف كرد.

خطبه ديني:

حجت الاسلام قپانچي در خطبه دوم نماز جمعه اين هفته تقوا تنها راه موفقيت در مشكلات فردي و اجتماعي دانست.

وي به بحران تجرد در عراق و كشور هاي اسلامي اشاره كرد و گفت: اسلام به ازدواج زود هنگام و به موقع و عدم سخت گيري در مهريه و شروط ازدواج دعوت مي كند.

سيد قپانچي به سالگرد ارتحال آيت الله سيد محسن حكيم اشاره كرد و گفت: اين مرجع انعطافي در جنبش مرجعيت بوجود آورد و ديوار جدايي مرجعيت و ملت را شكست.

وي افزود: دوران مرجعيت مرحوم آيت الله حكيم، آغاز تحول مرجعيت به عالمي شدن و آغاز نهضت فرهنگي است.

برچسب ها:حجت الاسلام قپانچي- نجف- نماز جمعه


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: