دوشنبه|03 ارديبهشت 1397|06 شعبان 1439|23 April 2018
زمان انتشار: 1396/09/26 - 17:23 |

نمايشگاه عكس پياده روي اربعين از نگاه يك جامعه شناس برگزار شد

نمايشگاه عكسي با عنوان‌ پياده تا عشق از آثار دكتر مسعود كوثري دانشيار دانشكده علوم اجتماعي دانشگاه تهران از امروز به مدت يك هفته در دانشگاه امام صادق(ع) به نمايش درآمده است.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، نمايشگاه فوق بازتاب دهنده بزرگ ترين تجمع انساني در دنياست كه نگاهي جامعه شناسانه به واقعه پياده روي كربلا دارد.

مسعود كوثري در حاشيه مراسم افتتاح اين نمايشگاه گفت: پياده روي زائران كربلا در اربعين حسيني به عنوان بزرگترين رويداد جهان تشيع هر سال با حضور ميليوني عاشقان اباعبدالله از سراسر دنيا برگزار مي شود و در اين گردهمايي بزرگ علاوه برحضور شيعيان، شاهد حضور بسياري از مردم از جمله مسلمانان اهل سنت و از پيروان ساير اديان هستيم. به همين علت، ضروري است اين رويداد بزرگ را به تصوير بكشيم.

وي در پاسخ به اين سوال كه از نگاه يك جامعه شناس چه كساني در اين پياده روي حضور داشتند، گفت: بسياري آمده بودند، پيرو جوان، روستايي وشهري، زن و مرد، كودك و نوجوان. شوري برپا بود كه همه را با خود مي برد، پياده، تا سر منزل عشق. از همه رنگ بودند، با جامه هاي رنگ به رنگ، همه بودند با چهره هاي خوب، با چهره هاي مهربان.

اين گزارش مي افزايد: در اين نمايشگاه، 46 اثر تابلو شاسي از عكس هاي اين استاد دانشگاه در ابعاد مختلف به نمايش درآمده و علاقه مندان براي بازديد از اين نمايشگاه مي‌توانند تا 29 آذرماه به بزرگراه شهيد چمران، پل مديريت، دانشگاه امام صادق مراجعه نمايند.

منبع: پانابرچسب ها:كوثري - اربعين - نمايشگاه


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: