دوشنبه|03 ارديبهشت 1397|06 شعبان 1439|23 April 2018
زمان انتشار: 1396/09/27 - 09:33 |

رييس پژوهشكده حج و زيارت:

براي حل مسائل و ابهامات حوزه حج و زيارت تلاش مي كنيم

حجت الاسلام عليزاده موسوي از تلاش پژوهشكده حج و زيارت براي حل مسائل و ابهامات حوزه حج و زيارت خبرداد و گفت: به پژوهشگراني كه بخواهند در اين عرصه وارد شوند كمك مي كنيم.
به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج از قم، حجت الاسلام سيد مهدي عليزاده موسوي رييس پژوهشكده حج و زيارت در نشست علمي «بازپژوهي اعمال مساجد كوفه و سهله» با بيان اين كه هدف از اين جلسات ساده سازي كار زائران نيست، اظهار داشت: هر مقاله علمي براي اتقان بيشتر به نقد و بررسي احتياج دارد و به همين جهت از افرادي كه مطالعاتي در اين حوزه دارند دعوت كرديم كه اين اثر را نقد كنند تا مقاله در آينده جامع تر و كامل تر بشود.

رييس پژوهشكده حج و زيارت با بيان اين كه حل مسائل و ابهامات در حوزه حج و زيات رسالت اصلي اين پژوهشكده است، ابراز داشت: اين نشست نيز يك كار علمي است و ما نگاه علمي داريم؛ هدف اين است كه محتواي كار را بفهميم.

وي يادآور شد: در حوزه حج مسائل حل نشده زيادي وجود دارد از جمله در مورد مكه و مدينه اين سؤال وجود دارد كه آيا امكان توسعه هست يا خير؟ مثل اين كه مردم بيرون منا بيتوته كنند و آيا ترتب اعمال منا واجب است يا خير؟ و آيا مسأله محدوده مطاف اين مقدار است يا طبقات بالا هم اشكال ندارد؟ كه همه اين مسائل بايد مورد بررسي و كنكاش قرار بگيرد.

حجت الاسلام عليزاده موسوي در بخش ديگري از سخنان خود خاطرنشان كرد: مساجد كوفه و سهله نيز همينطور است؛ ما درحوزه هايي كه كاوش نشده اعلام آمادگي مي كنيم تا بحث كنيم و به افرادي كه بخواهند در اين عرصه ها كار كنند نيز كمك كرده و اين را وظيفه خودمان مي دانيم.

گفتني است نشست بررسي مستندات اعمال دو مسجد بزرگ كوفه و سهله روز گذشته (يكشنبه) از سوي معاونت پژوهشي پژوهشكده حج و زيارت وابسته به حوزه نمايندگي ولي فقيه در امور حج و زيارت درقم برگزار شد.

برچسب ها:پژوهشكده حج - مسجدكوفه - عليزاده موسوي


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: