دوشنبه|03 ارديبهشت 1397|06 شعبان 1439|23 April 2018
زمان انتشار: 1396/09/28 - 08:23 |

رئيس ستاد مركزي اربعين‌ در ديدار سفير عراق؛

استفاده از تجارب گذشته براي بهبود شرايط اعزام زائران اربعين

ئيس ستاد مركزي اربعين‌ گفت: استفاده از تجارب 3 سال گذشته و تكميل زيرساخت ها مي تواند به بهبود شرايط در اعزام زائران اربعين در سال هاي آينده كمك كند.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج از پايگاه اطلاع ساني وزارت كشور، حسين ذوالفقاري در ديدار «سيدراجح الموسوي» سفير عراق در تهران با بيان اين مطلب، از نقش محوري سفير عراق در تهران در برگزاري مراسم اربعين امسال و تسهيل سفر زائران به عتبات عاليات تقدير كرد.

رئيس ستاد مركزي اربعين بيان كرد: رابطه ستاد مركزي اربعين در وزارت كشور با سفارت عراق در تهران رابطه‌اي قوي است و همكاري و تعامل سفير عراق در ايام اعزام زائران ستودني و قابل تقدير است.
ذوالفقاري ادامه داد: موضوع اربعين براي دو كشور موضوع مهمي است و دو طرف توانستند با تدبير و عقلانيت مسائل را حل كنند.

معاون امنيتي و انتظامي وزير كشور گفت:‌ استفاده از تجارب 3 سال گذشته و تكميل زيرساخت ها مي تواند به بهبود شرايط در اعزام زائران اربعين در سال هاي آينده كمك كند.

رئيس ستاد مركزي اربعين حسيني بر ضرورت حفظ كرامت و عزت زائران اربعين تاكيد كرد و بيان داشت: در اربعين امسال توانستيم با اراده اي قوي از تردد افراد غيرمجاز و فاقد مدارك قانوني در مرزها جلوگيري كنيم.

ذوالفقاري تصريح كرد: براي مراسم سال آينده نيز مي بايست از هم اكنون برنامه‌ريزي و هماهنگي انجام تا همانند مراسم سالجاري بتوانيم روند قانوني اعزام زائران به عتبات عاليات را ادامه دهيم و اين سفر در سال هاي آينده بدون هيچ مشكلي انجام شود.

** برگزاري مراسم اربعين در روابط دو ملت ايران و عراق تاثيرگذار است

«سيدراجح الموسوي» سفير عراق در تهران هم در اين ديدار با قدرداني از مسئولان ستاد مركزي اربعين حسيني و همكاري تنگاتنگ مسئولان دو كشور براي برگزاري مراسم اربعين گفت: اگر هم دل و هم هدف نبوديم قطعاّ نمي توانستيم اين كار سنگين را به سرانجام برسانيم.

سفير عراق در تهران برگزاري مراسم اربعين در روابط دو ملت ايران و عراق و نقش استراتژيك آن در روابط منطقه اي و بين المللي را بسيار تاثيرگذار دانست و افزود: من به گسترش روابط دو كشور همسايه و مسلمان ايران و عراق ايمان دارم و برگزاري مراسم اربعين واقعيت روابط دو ملت ايران و عراق را به مردم جهان نشان مي دهد.

گفتني است؛ ذوالفقاري در ديدار «سيدراجح الموسوي» لوح تقدير ستاد مركزي اربعين حسيني را به سفير عراق در تهران اهدا كرد.

برچسب ها:اربعين - ايران - عراق


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: