شنبه|01 ارديبهشت 1397|04 شعبان 1439|21 April 2018
زمان انتشار: 1396/09/28 - 23:57 |

با حضور آيت الله اعرافي درقم برگزارشد؛

گردهمايي تجليل ازمبلغان اربعين حسيني

گردهمايي تجليل از مبلغان اربعين حسيني، با حضور آيت الله اعرافي مدير حوزه هاي علميه و به همت كميته فرهنگي و آموزشي ستاد مركزي اربعين عصر امروز(28آذرماه) درسالن اجتماعات جامعه مدرسين قم برگزارشد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، اين گردهمايي با قرائت پيام آيت الله العظمي مكارم شيرازي آغاز شد كه در آن با تقدير از دست اندركاران اعزام مبلغان به مراسم اربعين آمده است: به يقين اربعين حسيني مخصوصاً با توجه به پياده روي ميليوني از نجف اشرف و ساير شهرهاي عراق و خارج از آن از باشكوه ترين مراسم هاي مذهبي دنيا است كه دوست و دشمن به عظمت آن اعتراف دارد.

دراين پيام با اشاره به اينكه حركت عظيم اربعين حسيني فرصت طلايي بسيار مناسبي براي تبليغات اسلامي و معرفي مكتب اهل بيت (ع) و پاسخ به شبهات وسواسان خناس است ، تصريح شده است: ضروري است كه مبلغاني از حوزه هاي علميه براي اين امر گسيل شوند و بحمدالله اين امر از سوي افراد آگاه انجام پذيرفت.

حضرت آيت الله العظمي مكارم شيرازي در اين پيام تاكيد كردند: امسال عدد بسيار مهمي از جويندگان اين راه به نحو احسن انجام وظيفه كردند و در واقع جهاد علمي و تبليغي مؤثري در اين زمينه داشتند، و به يقين نام آن ها در طومار مجاهدين راه حق ثبت شد و اميدواريم ساليان دراز بتوانند به اين برنامه مهم ديني بپردازند.

برپايه اين گزارش حجت الاسلام والمسلمين حميد احمدي رييس كميته فرهنگي و آموزشي ستاد مركزي اربعين ازسخنرانان اين گردهمايي بود كه به نقش مهم، تأثيرگذار و سازنده علما و روحانيون در موسم اربعين اشاره كرد و اظهار داشت: حضور روحانيون و مبلغان علاوه بر پاسخگويي به نيازهاي ديني و معنوي زايران، تضمين كننده صيانت و پويايي اين حماسه بزرگ خواهد بود.

حجت الاسلام احمدي، فعاليت مبلغان و روحانيون در موسم اربعين را حركتي جهادي، بزرگ و خالصانه دانست كه ثمرات آن خير و بركت زيادي براي جامعه اسلامي به‌دنبال داشته است.

حجت الاسلام و المسلمين عليرضا پناهيان نيز در جمع شركت كننندگان دراين گردهمايي محبت امام حسين را امري الهي و فطري و منشأ كشش و گرايش به خوبي‌ها و آگاهي و اصلاح رفتار دانست.

وي وظيفه علما و مبلغان را تبيين پشتوانه هاي معرفتي و عالمانه اين حركت بزرگ ذكر كرد و گفت: امام راحل «ره» با زيبايي و ادبيات عالمانه به بنيادها و حكمت روضه حضرت اباعبدالله (ع) و نقش مهم آن در ابعاد معنوي، معرفتي، سياسي و اجتماعي پرداختند و از آن به عنوان مسير هدايت و نورانيت جامعه بهره گرفتند.

دراين گردهمايي همچنين حجت الاسلام استقامت مسئول اعزام مبلغ كميته فرهنگي و آموزشي اربعين گزارشي از ساماندهي و اعزام مبلغان ارايه كرد.

اين گزارش حاكيست در پايان اين گردهمايي كه آيت الله اعرافي؛ مديرحوزه ‌هاي علميه، حجت الاسلام و المسلمين نجفي روحاني؛ مسئول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در عتبات عاليات و حجت الاسلام و المسلمين روستا آزاد معاون فرهنگي و تبليغي دفتر تبليغات اسلامي حضور داشتند، با اهداي هدايايي از مبلغان اعزامي به مراسم اربعين حسيني سال 96 تقدير شد.برچسب ها:اربعين - مبلغان - اعرافي


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: