پنجشنبه|03 خرداد 1397|08 رمضان 1439|24 May 2018
زمان انتشار: 1396/09/30 - 13:33 |

مدير آموزش بعثه مقام معظم رهبري:

گروه‌هاي مجازي براي ثبت و انتقال تجارب تبليغي ايجاد شود

حجت‌الاسلام والمسلمين حميد احمدي زيارت عتبات را فرصتي بي‌نظير براي ترويج معنويت و پاسخ‌گويي به سؤالات شرعي زائران دانست و خواستار ثبت و انتقال تجارب تبليغي در اين زمينه شد.
به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع‌رساني حج، حجت‌الاسلام والمسلمين حميد احمدي در گردهمايي مبلغه‌هاي عتبات عاليات كه پيش از ظهر امروز در پژوهشكده حج و زيارت برگزار شد زيارت عتبات عاليات را فرصت بي‌نظيري براي ترويج معنويت و پاسخ‌گويي به سؤالات شرعي زائران ارزيابي كرد و خواستار ثبت و انتقال تجارب تبليغي در اين زمينه شد.

وي با اشاره به برنامه‌هاي فرهنگي در عتبات عاليات، بيان آداب، احكام و مسائل معارفي مورد نياز زائران را ضروري دانست و بر استفاده از منابع و نرم‌افزارهاي توليد شده از سوي بعثه مقام معظم رهبري تأكيد كرد.

مدير آموزش معاونت فرهنگي بعثه مقام معظم رهبري در ادامه حضور تبليغي بانوان مبلغه در سرزمين عتبات را موفق ارزيابي كرد و افزود: با تجربه‌هاي مناسب مبلغه‌ها در عمره و حج، اين موفقيت به خوبي در عتبات عاليات قابل پيش بيني بود، هرچند شرايط عتبات با عمره تفاوت مي‌كرد.

وي با اشاره به ضرورت برنامه‌ريزي و ترسيم الگوي تبليغي متناسب با عتبات، خاطرنشان كرد: متناسب با شرايط موجود در عتبات عاليات، نيازمند تعريف يك مدل و الگو براي ارتباط‌گيري بين مبلغه‌ها و زائران هستيم.

ايجاد گروه‌ها و كانال‌هاي مجازي براي ثبت و انتقال تجارب تبليغي از خواسته‌هاي حجت‌الاسلام والمسلمين احمدي بود كه وي در اين زمينه، وجود تنوع سليقه و موقعيت‌هاي متفاوت را سبب دستيابي به تجربه‌هاي متفاوت دانست كه در صورت انتقال در ارتقا و بهبود روش‌هاي ارتباط‌گيري بسيار مؤثر خواهد بود.

وي با بيان اين‌كه تطبيق، راهنمايي و شيوه بيان مسائل مختلف اگر مكتوب شود بسيار راهگشا است، افزود: تدوين احكام براي مبلغه‌ها نبايد كافي باشد، اما تطبيق آن با مسائل پيش‌رو در عتبات كاري است كه مبلغه‌ها مي‌توانند انجام دهند.

مدير آموزش معاونت فرهنگي بعثه مقام معظم رهبري به بخشي از مسائل معارفي مطرح شده از سوي دانشجويان و دانش‌آموزان مانند اصل، فلسفه و اسرار زيارت كه مبلغه‌ها بايد پاسخ‌گوي آن باشند اشاره كرد و گفت: مبلغه‌ها براي پاسخ‌گويي مناسب با فهم و ادبيات دانشجويان بايد آماده شوند.

برچسب ها:عتبات - آموزش - حميد احمدي


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: