چهارشنبه|05 ارديبهشت 1397|08 شعبان 1439|25 April 2018
زمان انتشار: 1396/10/05 - 19:15 |

جانشين ستاد عتبات عاليات استان مركزي:

پايان عمليات ساخت و نصب ستون‌هاي صحن حضرت زهرا(س) توسط استان مركزي

جانشين ستاد بازسازي عتبات عاليات استان مركزي با بيان اينكه كار عمليات ساخت و نصب ستون‌هاي صحن حضرت زهرا(س) توسط استان مركزي پايان يافت، گفت: استان مركزي در سال 95 تمامي تعهدات بازسازي عتبات عاليات را اجرايي كرد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، خليل نجفي نظام‌آبادي ظهر روز سه شنبه در همايش تجليل از عوامل اجرايي و موكب‌داران اربعين حسيني استان مركزي با اشاره به‌ نقش استان مركزي در مراسم اربعين حسيني (ع) امسال اظهار داشت: استان مركزي سهم بسزايي در نهادينه كردن موضوع اربعين با كمك تمامي مسئولان و مردم داشته است.

وي افزود: استان مركزي در برگزاري مراسم اربعين حسيني(ع) بزرگترين بناي شيعي جهان را در دست اقدام دارد و با تلاش بسيار پيگير آن است در اين راستا 50 ميليارد ريال بيلان استان مركزي است.

جانشين ستاد بازسازي عتبات عاليات استان مركزي تصريح كرد: امسال بيش از 404 ستون سنگي در كربلاي معلي از سوي استان مركزي ساخته و نصب شده كه اين امر يكي از اقدامات موثر استان در راستاي آسايش و رفاه زائران بوده است.

نجفي نظام‌آبادي با بيان اينكه سال گذشته استان مركزي بين 31 استان كشور يكي از استان‌هاي برتر در برگزاري مراسم اربعين و ميزبان 83 هزار زائر بود كه اين مهم با همت بالا و همكاري مردم و مسئولان انجام شده است، افزود: اقدامات مطلوب ما در اربعين سال گذشته سطح توقعات سازمان را از استان مركزي ارتقاء داده كه به اين سبب بايد بكوشيم اقدامات امسال ما از سال گذشته مطلوب‌تر باشد.

جانشين ستاد بازسازي عتبات عاليات استان مركزي ادامه داد: ستاد بازسازي عتبات استان مركزي در سال گذشته در انجام تعهد رتبه نخست كشور را كسب و تعهد استان 100 درصد تحقق پيدا كرده است و پيش‌بيني مي‌شود امسال هم اين رتبه حفظ شود.

نجفي عنوان كرد: عمليات ساخت و نصب ستون‌هاي صحن حضرت زهرا(س) در مجاورت بارگاه ملكوتي حضرت علي(ع) در شهر نجف‌ اشرف كه از سوي ستاد بازسازي عتبات عاليات اين استان و با مشاركت صنعت كاران سنگ آغاز شده بود پايان يافته است.

وي اضافه كرد: سنگ مورد نياز ساخت ستون‌هاي صحن حضرت زهرا(س) از سوي تعدادي معدن‌كار و خير استان مركزي تامين و در يكي از كارخانه‌هاي سنگ‌بري شهرستان محلات فرآوري شد و به نجف اشرف ارسال شد.

جانشين ستاد بازسازي عتبات عاليات استان مركزي گفت: اين ستاد در دو بخش جمع‌آوري و جذب كمك‌هاي مردمي و امور فني و مهندسي در عراق و ديگراستان‌هاي كشور فعاليت مي‌كند.

برچسب ها:اربعين - زهرا - عراق - صحن


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: