پنجشنبه|06 ارديبهشت 1397|09 شعبان 1439|26 April 2018
زمان انتشار: 1396/10/07 - 17:26 |

مسئول بعثه مقام معظم رهبري در كربلاي معلي:

رعايت عدالت در سخن گفتن يكي از آداب مورد تاكيد اسلام است

حجت الاسلام والمسلمين بهجتي مسئول دفترنمايندگي بعثه مقام معظم رهبري در كربلاي معلي با بيان آداب سخن گفتن از ديدگاه قرآن كريم، اظهارداشت: اجتناب از بدگويي ديگران و جلوگيري از سخن گفتن با صداي بلند و يا فرياد از ديگر آداب مورد تاكيد دراسلام است.
به گزارش خبرنگاراعزامي پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلي، وي كه در جمع روحانيون كاروان هاي اعزامي به كربلا سخن مي گفت ، در ادامه افزود: در اين ميان سخن گفتن با گفتار و كلام نيك و پسنديده با نيازمندان از جمله مواردي است كه مورد تاكيد قرار گرفته است.

به گفته وي، روحانيون كاروان ها بايد در سخنان خود بر اساس مستندات، واقعيات و محكم سخن بگويند زيرا توجه به اين مهم نيز از ديگرعوامل مورد تاكيد در اسلام است.

حجت الاسلام والمسلمين بهجتي در ادامه سخنان خود خطاب به روحانيون كاروان ها با تاكيد بر آموزش احكام و معارف به زائران حسيني در طول سفر گفت: آموزش احكام جز وظائف اصلي و مهم روحانيون به زائران است كه در اين خصوص موضوع احكام از جايگاه ويژه اي برخوردار است.

مسئول بعثه مقام معظم رهبري در كربلاي معلي همچنين دربخش ديگري از سخنان خود در خصوص جايگاه زائران حسيني گفت: زائران سيد الشهدا(ع) در قيامت از جايگاه ويژه اي برخوردار هستند و قبل از ديگران وارد بهشت خواهند شد.

وي خاطر نشان كرد: زائران حضرت اباعبدالله الحسين(ع) سعي كنند زيارت خود را با معرفت به انجام برسانند زيرا اينگونه زيارت تفاوت بسيار زيادي با يك زيارت معمولي دارد.

در خاتمه ، نشست پرسش و پاسخ با روحانيون كاروان هاي اعزامي به كربلا با مسئولان بعثه مقام معظم رهبري به انجام رسيد.برچسب ها:روحانيون - بهجتي


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: