یکشنبه|02 ارديبهشت 1397|05 شعبان 1439|22 April 2018
زمان انتشار: 1396/10/08 - 17:02 |

مديرعامل شركت شمسا خبر داد؛

اعزام بيش از 500 هزار زائر ايراني به عتبات عاليات

محمد جواد دانشيار مديرعامل شركت شمسا از اعزام بيش از 500 هزار زائر ايراني به عتبات عاليات از ابتداي سالجاري تاكنون خبر داد و گفت: اين مهم در حالي است كه تا پايان سال در حدود سه ماه زمان باقي مانده است.
دانشيار در گفت وگوي اختصاصي با خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج در كربلاي معلي با بيان اين مطلب كه از اربعين امسال تاكنون شاهد افزايش اعزام ها بوده ايم ، افزود: بر اساس اطلاعات و آمار موجود در سال 95 حدود 730 هزار زائر ايراني به عتبات سفر كرده است.

وي خاطرنشان كرد: همچنين با توجه به اينكه كمتراز مدت سه به ايام نوروز باقي مانده است در حال تنظيم برنامه در شركت شمسا و ستادهاي اجرايي در عراق هستيم.

مديرعامل شركت شمسا با تاكيد بر اينكه به دنبال اجراي برنامه هاي مناسب براي بهره مندي هر چه بيشتر زائران در ايام سفر به خصوص نوروز امسال به عتبات هستيم، گفت: هم اكنون با طرف هاي عراقي در خصوص اسكان، حمل و نقل و تغذيه در حال مذاكره هستيم و اميدوارم با توجه به روند مذاكرات شاهد بهترين نتيجه باشيم.

مديرعامل شركت شمسا با بيان اينكه شب گذشته نيز نشست هاي بسيار خوبي با طرف هاي عراقي برگزار كرده ايم ، تصريح كرد: يكي از مسايل مورد نظر ما با توجه به محدويت اسكان در شهر مقدس نجف اشرف ، استفاده از بهترين هتل ها از لحاظ كمي و كيفي و نزديكي به حرم مطهر است كه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

دانشيار با تاكيد بر اينكه به زودي يك تيم كارشناسي براي بررسي و انتخاب محل اسكان زائران راهي عتبات خواهند شد، گفت: رفاه و آسايش زائران ايراني از مهم ترين دغدغه هاي ما براي عقد قرارداد با طرف هاي عراقي است.

وي همچنين با بيان اينكه به دنبال عقد قرارداد براي آشپزخانه آماده فعاليت به نام آل البيت متعلق به شركت سولونا در كربلا هستيم، افزود: يكي از دلايل انتخاب اين شركت، رعايت تمام مسايل بهداشتي و توليد غذاي آن است كه به صورت كارخانه صنعتي فعاليت مي كند.

اين مقام مسئول اظهار داشت: برهمين اساس براي اواخر بهمن ماه امسال نيز پيش بيني كرده ايم كه با يكي از آشپزخانه ها به نام كوثر كه ظرفيت روزانه طبخ 20 هزار پرس غذا را دارد و همه امكانات آن به روز و مدرن است عقد قرار كرده و براي ايام نوروز مورد استفاده قرار دهيم.

دانشيار اظهار داشت: راه اندازي يك نانوايي متمركز در نجف اشرف با جديدترين دستگاههاي پيشرفته كه تمام اين دستگاهها نيز خريداري شده از ديگر اقدامات است كه به انجام رسيده است.

وي گفت: با راه اندازي و افتتاح اين نانوايي ، نان مورد نياز زائران همه روزه پخت شده در هتل ها و مكانهاي مورد نياز توزيع خواهد شد.

اين مقام مسئول همچنين در خصوص سفرهاي عتباب گفت: عمده سفرهاي زيارتي به مدت هفت روز است كه از اين زمان زائران حسيني سه روز را در نجف اشرف و سه روز نيز در كربلا اقامت خواهند داشت .

به گفته وي؛ مدت باقي مانده نيز زائران به اين صورت كه يك شب در كاظمين اقامت خواهند داشت و زيارت سامرا نيز به صورت عبوري به انجام خواهد رسيد.

مديرعامل شركت شمسا همچنين در پاسخ به اين سوال كه آيا افزايش مبلغ ريالي عوارض خروجي چه تاثيري ممكن است در كاهش اعزام زائران به عتبات داشته باشد، گفت: در صورت اجرايي شدن اين طرح به نظر مي رسد با كاهش اعزام زائران به عتبات مواجه شويم در حالي كه اين سفر معنوي و فرهنگي است.

وي خطاب به مسئولان كشورگفت: اميدوارم مسئولان و دست اندركاران امر در اين خصوص تجديد نظر كرده و از اعمال آن خودداري كنند.

دانشيار همچنين در خصوص بازگشايي فرودگاه امام علي (ع) نجف اشرف به روي پروازهاي ايراني گفت: اخبار تاييد نشده اي حاكي از اينست كه هفته آينده مسئولان فرودگاه امام علي (ع) نجف اشرف براي مذاكره با مسئولان كشورمان راهي ايران شوند.

وي با اظهار اميدواري از صحت اين خبرتاكيد كرد: چنانچه اين خبر صحت داشته باشد اميدوارم شاهد توافق جديدي براي بازگشايي فرودگاه امام علي(ع) نجف اشرف به روي هواپيماهاي ايراني باشيم.برچسب ها:كربلا - شمسا


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: