یکشنبه|02 ارديبهشت 1397|05 شعبان 1439|22 April 2018
زمان انتشار: 1396/10/09 - 08:50 |

همايش زائران عتبات استان تهران برگزار شد

همايش متمركز توجيهي - آموزشي زائران عتبات عاليات استان تهران، در سالن همايش هاي سازمان حج و زيارت برگزارشد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، دراين همايش كه روز جمعه (هشتم دي ماه) با حضور حجت الاسلام والمسلمين اصغر محمدي مسئول دفتر نمايندگي بعثه مقام معظم رهبري ، مهران فرشيد مدير حج و زيارت استان تهران و جمعي از زائران تهراني اعزامي به عتبات برگزار شد، حجت الاسلام و المسليمن بهاري كارشناس مذهبي درباره زيارت واجب و مستحب و احكام آن سخن گفت.

اين كارشناس مذهبي با بيان روايات از ائمه معصومين (عليهم السلام) از زيارت بارگاه مطهر حضرت سيدالشهداء بعنوان افضل زيارت مستحبي ياد و تاكيد كرد پروردگار براي اين زيارت اجر و ثواب بسياري قائل است.

حجت الاسلام بهاري سپس به تفصيل آثار و بركات زيارت امام حسين (ع) را بيان كرد و مقدمات قبل و حين سفر را يادآور شد.

اين كارشناس مذهبي همچنين با معرفي اماكن متبركه در عراق و بيان آداب زيارت، برنامه هاي بعثه مقام معظم رهبري براي زائران در سفر به اعتاب مقدسه در عراق را برشمرد و به زائران توصيه كرد كه با همراهي مدير و مداح كاروان دراين برنامه ها حضورداشته و از فضايي معنوي در كنار بارگاه ائمه اطهار هرچه بيشتر بهره ببرند.

درادامه اين همايش ، ذوالفقاري توصيه هاي امنيتي سفر به عتبات عاليات را به زائران گوشزد و تاكيد كرد زائران از همراه بردن وسايل اضافه، جواهرآلات ، مدارك شناسايي غير ضروري و كارت هاي بانكي و ... خودداري كنند.
برچسب ها:عتبات - همايش - استان تهران


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: