دوشنبه|03 ارديبهشت 1397|06 شعبان 1439|23 April 2018
زمان انتشار: 1396/10/11 - 15:25 |

زائران چيني در حرم امام اول شيعيان: حضرت علي(ع) نماد عدالت و انسانيت است

نماينده كاروان زائران چيني گفت: مسلمانان چين همگي دوستدار حضرت علي(ع) هستند و او را نماد عدالت و انسانيت مي‌دانند.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج،چند تن زائر مسلمان چيني از مذاهب مختلف اسلامي طي حضور در نجف اشرف به زيارت حرم مطهر امام علي(ع) مشرف شدند و با مسئولين آستان ديدار و گفتگو كردند.

أيوب جين به نمايندگي از كاروان زائران چيني طي مصاحبه اي ضمن ابراز خرسندي از حضور در نجف اشرف اظهار داشت: مسلمانان چين همگي دوستدار حضرت علي(ع) هستند و او را نماد عدالت و انسانيت مي‌دانند و همگي آرزو دارند به زيارت حرمش بيايند، وخداوند منان را كه به ما توفيق زيارت حضرت علي(ع) را عنايت كرده شاكريم.


حضور رهبر طريقت قادريه در حرم امام اول شيعيان

رهبر طريقت قادريه به همراه چند تن از روحانيون سني عراقي به زيارت بارگاه مطهر علوي مشرف شدند و با مسئولين آستان ديدار و گفتگو كردند.

«بدر الشيخ معتصم»" رهبر طريقت قادريه كه از جمله طريقت‌هاي تصوف اهل سنت مي باشند به همراه چند تن از روحانيون سني اين مذهب صوفي به زيارت بارگاه مطهر علوي مشرف شدند و با مسئولين آستان ديدار وگفتگو كردند.

شيخ معتصم رهبر طريقت قادريه عراق طى مصاحبه اي اظهار داشت: به همراه چند تن از روحانيون وبزرگان طريقت قادريه به زيارت حرم امام علي (ع) مشرف شديم وبه منظور انجام هماهنگي هاي لازم بابت مشرف شدن ساير پيروان اين طريقت در عراق وتركيه با مسئولين حرم مطهر گفتگو كرديم.

گفتني است قادريان از پيروان شيخ عبدالقادر گيلاني (وفات ۵۶۱ ق)، ملقب به قطب الاعظم، هستند.

پيروان اين مكتب به وحدت وجودي معتقد هستند و به محبت و خدمت شهرت دارند. اگرچه در اصل از بين حنبلي‌ها برخاسته‌اند، تا حدود زيادي اهل تسامح بودند. در اين طريقت به حفظ سنت و شعائر تأكيد مي‌شود.
برچسب ها:زائران چيني -حضرت علي(ع) -نجف


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: