دوشنبه|03 ارديبهشت 1397|06 شعبان 1439|23 April 2018
زمان انتشار: 1396/10/12 - 10:18 |

تشرف اهل سنت پاكستان به عتبات

خاطرات كاروان اهل‌سنت پاكستاني از سفر به عتبات مقدس

يك كاروان اهل‌سنت پاكستاني قبل از سفر به عراق، بيم آن داشتند كه در سفر به شهرهاي اين كشور، به ديد داعش به آن‌ها بنگردند اما نگاه آن‌ها با انجام سفر، تغيير كرد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج؛ شيخ محمد حبيب سعيدي، مدير مدرسه ديني «نظامي رضويه» در شهر لاهور پاكستان است كه ۱۵ هزار مدرسه ديني را پوشش مي‌دهد.

وي درباره سفر به عراق گفت: ما در رأس هيئتي از زائران اهل سنت براي زيارت شهرهاي كربلا، نجف و كاظمين به عراق سفر كرده‎ايم.

سعيدي گفت: متأسفانه برخي رسانه‌هاي پاكستاني برنامه‌هاي در جهت ايجاد شكاف و اختلاف‌افكني ميان شيعيان و اهل سنت هستند تلاش مي‌كنند.

وي تصريح كرد: ما در ابتداي اين سفر هراس داشتيم؛ زيرا گمان مي كرديم شيعيان به ما به چشم داعش بنگرند، اما زماني كه به فرودگاه نجف رسيديم و با چشم خود اخلاق و رفتار شهروندان عراقي در حرم‌هاي مطهر علوي، حسيني و عباسي را ديديم، نظرمان به كلي تغيير كرد.

سعيدي با تاكيد بر اين كه ما اهل سنت كساني كه عضو گروه تروريستي داعش و داراي اعتقادات تكفيري هستند را مسلمان نمي‌دانيم، تصريح كرد: اين افراد وابسته به آمريكا هستند و همانطور كه در برخي رسانه‌ها نيز مطرح شد، هواپيماهاي آمريكايي از آنها حمايت كرده و هر آنچه كه براي ايجاد فتنه ميان مسلمانان نياز دارند را برايشان فراهم مي‌كنند.

وي در ادامه به نقش محوري آيت‌الله سيستاني در ايجاد وحدت ميان مسلمانان اشاره كرد و افزود: ما پيش از اين نام آقاي سيستاني را نمي‌دانستيم، اما شنيده بوديم شخصيت قدرتمندي در عراق هست كه اهل سنت و شيعيان عراق او را دوست دارند، زيرا ايشان ميان آنها تفاوتي قائل نمي‌شود. در پاكستان نيز خيلي از مردم او را دوست دارند و زماني كه به اينجا آمديم متوجه شديم كه نام اين شخصيت قدرتمند آيت‌الله سيستاني است/.

برچسب ها:اهل سنت - پاكستان - عتبات مقدس


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: