یکشنبه|02 ارديبهشت 1397|05 شعبان 1439|22 April 2018
زمان انتشار: 1396/10/13 - 08:56 |

سنگدلي، از نشانه‌هاي آخرالزمان

در محضر بهجت؛ آيت الله بهجت: يكي از علايم آخرالزمان و ظهور حضرت مهدي(عج) سنگدلي مردم است.
آيت‌الله بهجت شعري از سعدي را نقل كرد كه مي‌گويد: بني آدم اعضاي يكديگرند، كه در آفرينش ز يك گوهرند.

آيت الله محمد تقي بهجت فومني گفت: مرحوم شيخ عباس قمي در سفينه البحار روايتي نقل مي‌كند كه گويا اين شعر اقتباس از آن است، اگر كسي در امثال و حكم و اشعار تتبع كند، مي‌تواند مجموعه ي بزرگي از آثار جمع آوري نمايد. در روايت اين مضمون آمده است كه: گاهي مومن به غصه و اندوه مبتلا مي‌گردد و سبب آن را نمي‌داند. سبب آن ابتلا مومن ديگري است به بلايي در اقصي نقطه‌هاي عالم و گاهي رفع بلا از او، موجب شادي مومنين ديگر است، و گاهي يك مومن موجب رحمت و بركات براي مومنين ديگر مي‌گردد.

ايشان بيان كرد: آيا با اين همه بلاها كه براي مسلمانان به خصوص شيعيان وارد مي‌شود، ما نبايد هيچ غم و اندوه داشته باشيم؟ آيا بايد بي تفاوت باشيم؟ يا بايد حال ما در نگراني و ناراحتي مثل اين باشد كه بلا بر سر خود ما مي بارد؟

آيت الله بهجت در پايان گفت: يكي از علايم آخرالزمان و قيام و ظهور حضرت مهدي(عج) آن است كه: «عند قسوه القلوب»، هنگام سنگدلي مردم! در هر حال با ما اتمام حجت كرده‌اند كه اگر در اين زمان تكليف خود را بدانيم و بدان عمل كنيم، بايد از خوشحالي كلاه مان را به هوا بيندازيم، و در مواردي كه اصالت برائت جاري نيست، مثل دماء و اموال خطيره و اغراض و اسلام و ضروريات دين، به احتياط عمل كنيم

برچسب ها:آيت الله بهجت


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: