یکشنبه|02 ارديبهشت 1397|05 شعبان 1439|22 April 2018
زمان انتشار: 1396/10/13 - 21:38 |

دانشنامه امام رضا (ع) اثري فاخر و ماندگار براي محققين و پژوهشگران رضوي

در كنار تمامي كتاب‌هاي مرجعي كه اين روزها در حوزه‌هاي مختلف منتشر مي‌شود، دانشنامه امام رضا (ع) همچون ستاره‌اي در آسمان كتب رضوي مي‌درخشد.
به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج از مشهد مقدس، جلد اول دانشنامه امام رضا (ع) كه با همكاري سه نهاد جامعه المصطفي العالميه، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و بنياد بين‌المللي فرهنگي هنري امام رضا (ع) منتشرشده است، سندي معتبر براي تمامي پژوهشگران است.

اين دانشنامه داراي ساختار خاصي با بخش‌هاي مفاهيم، شخصيت‌ها، مكان‌ها، كتاب‌ها و آثار است ، همچنين در نوشتن مقالات آن مستند بودن، اصالت، امانت‌داري، پرهيز از ارزشيابي غيرعلمي، جامعيت علمي، پرهيز از حاشيه پردازي، پايبندي به چارچوب و قلمرو موضوعي، پرهيز از نقل‌قول مستقيم و بروز و ظهور سرواژه در نگارش رعايت شده است.

اما سازمان علمي دانشنامه كه متشكل از هيئت‌ امنا شوراي علمي، بخش علوم اسلامي، بخش اعلام و اماكن و بخش كتب و آثار است جمعي از فرهيختگان و اساتيد دانشگاه‌هاي كشور و حوزه‌هاي علميه را شامل مي‌شود كه خود مدت‌ها در بخش كتب رضوي داراي تأليف، تحقيق و ترجمه بوده‌اند، ضمن آن‌ كه كتابخانه‌هاي رسمي و بزرگ كشور نيز سهم زيادي در پديد آمدن اين مجموعه داشته‌اند.

جلد اول دانشنامه داراي 180 مدخل و از امام علي بن موسي‌الرضا (ع) آغاز و تا احمد بن موسي الكاظم (ع) ادامه دارد. اين كتاب به مديريت علمي يعقوبعلي برجي به نگارش درآمده و در شمارگان هزار نسخه و در 740 صفحه همراه با نمايه است.

دانشنامه امام رضا (ع) منبعي جامع براي پژوهشگران و محققان در حوزه فرهنگ رضوي است.برچسب ها:دانشنامه - امام رضا - پژوهشگران


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: