یکشنبه|02 ارديبهشت 1397|05 شعبان 1439|22 April 2018
زمان انتشار: 1396/10/14 - 08:26 |

جانشين معاونت فرهنگي ستاد بازسازي عتبات عاليات كشور خبر داد:

بهره برداري از پروژه صحن فاطمه زهرا(س) در نجف تا پايان امسال

جانشين معاونت فرهنگي ستاد بازسازي عتبات عاليات كشور با بيان اينكه پروژه عظيم صحن فاطمه زهرا(سلام الله عليها) در نجف تا پايان امسال به بهره برداري خواهد رسيد، گفت: به دنبال احداث صحن حضرت زينب(س) در كربلا هستيم.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، عليرضا رادان در ديدار با نماينده ولي فقيه در ﺧﺮﺍﺳﺎﻥ ﺟﻨﻮﺑﯽ طي برگزاري نشست شوراي اطلاع ﺭﺳﺎﻧﯽ ﻭ ﻓﺮﻫﻨﮕﯽ ﺳﺘﺎﺩ ﺑﺎﺯﺳﺎﺯﯼ ﻋﺘﺒﺎﺕ ﻋﺎﻟﯿﺎﺕ استان ﺍﻇﻬﺎﺭ ﺩﺍﺷﺖ: امكانات خوبي در راستاي بازسازي عتبات عاليات در خراسان جنوبي شكل گرفته است.

وي با بيان اينكه قشر بسياري از مردم خراسان جنوبي تحت پوشش نهادهاي حمايتي قرار دارند، ادامه داد: با اين وجود خراسان جنوبي توانسته است كه رتبه اول بحث جمع آوري نذورات را در كشور نصيب خود كند و اين بسيار اهميت دارد.

جانشين معاونت فرهنگي و روابط عمومي ستاد بازسازي عتبات عاليات كشور با اشاره به اينكه عشق مردم اين استان به اهل بيت (عليهم السلام) زبانزد است، گفت: مشاهده مي كنيد كه امروز دشمن با تهاجم فرهنگي مي خواهد ذره اي از فرهنگ اسلام و عشق و محبت مردم ايران به اهل بيت (عليهم السلام) را از بين ببرد اما اين موضوعات به بركت اهل بيت (عليهم السلام) خنثي مي شود.

رادان با توجه به اينكه متاسفانه براي جمع آوري نذورات مستقيما تبليغ نمي كنيم، افزود: بايد به مردم بگوييم كه طب برگزاري مراسم اربعين حسيني كاظمين كاملا در دست خراسان جنوبي است و اين استان كارهاي بسيار خوب و بزرگي را در آن جا انجام داده است.

وي با اشاره به وجود 260 دار قالي در خراسان جنوبي گفت: هنر قالي بافي خراسان جنوبي به فراموشي سپرده شده بود و اكنون با ايجاد كارگاه هاي قالي بافي توسط ستاد بازسازي عتبات عاليات اين هنر بومي احيا شده است و سال گذشته 200 تخته فرش در اين كارگاه ها تهيه شده بود.

جانشين معاونت فرهنگي و روابط عمومي ستاد بازسازي عتبات عاليات كشور در پايان خاطرنشان كرد: پروژه عظيم صحن فاطمه زهرا(سلام الله عليها) در نجف تا پايان امسال به بهره برداري و اتمام خواهد رسيد و اين پروژه عظيم كاملا ايراني است و تمامي مصالح استفاده شده در ساخت اين پروژه ايراني است و به دنبال احداث صحن حضرت زينب(سلام الله عليها) در كربلا در راستاي توسعه حرم سيد الشهدا(عليه السلام) و ترفيع گنبد امام حسين(عليه السلام) هستيم.

برچسب ها:عتبات


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: