دوشنبه|03 ارديبهشت 1397|06 شعبان 1439|23 April 2018
زمان انتشار: 1396/10/16 - 09:17 |

«فرهنگ لغت واژگان قرآني اهل بيت (ع)» در عراق منتشر شد

مركز علوم قرآني، تفسير و چاپ در حرم مقدس حضرت عباس (ع) در كربلا، كتب اسلامي جديدي از جمله كتاب « فرهنگ لغت واژگان قرآني اهل بيت (ع)» را براي تسهيل كار محققان اسلامي منتشر كرد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، مركز علوم قرآني، تفسير و چاپ در حرم مقدس حضرت عباس (ع) در كربلا، اخيرا كتب اسلامي و ديني جديدي از جمله كتاب « فرهنگ لغت واژگان قرآني اهل بيت (ع)» را منتشر كرد.

«فرهنگ لغت واژگان قرآني اهل بيت (ع)» نوشته ضرغام كريم الموسوي و تحت سرپرستي حجت الاسلام سيدمحمد علي الحلو توسط مركز علوم قرآني چاپ و منتشر شد.

سيدجواد النصراوي مدير مركز علوم قرآني در اين باره گفت: محققان براي اعمال تحقيقاتشان در رابطه با علوم و آموزه هاي اسلامي مرتبط با قرآن به اطلاعات دسته بندي شده وسيع و گسترده اي نياز دارند و طبقه بندي واژه هاي قرآني و معاني آن ها براي تسهيل كار محققان بسيار ضروري هستند. هر چند كتب و تلاش هاي جدي در اين باره انجام گرفته اند اما اين كتب قديمي شده و نيازهاي كنوني را برآورده نمي كنند و بايد به روز شوند. به همين سبب نيز مركز قرآني اين كتب را منتشر كرده كه تلاشي مفيد و ارزشمند در زمينه برجسته كردن علم تفسيري مرتبط با اهل بيت (ع) بوده است.

لازم به ذكر است مركز علوم قرآني، تفسير و چاپ يكي از مراكز فعال در مؤسسه قرآن كريم در عراق است و چندين پروژه مهم قرآني را در رابطه با ريشه فرهنگ قرآني منتشر كرده است.

برچسب ها:فرهنگ لغت- واژگان قرآني- عراق


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: