پنجشنبه|06 ارديبهشت 1397|09 شعبان 1439|26 April 2018
زمان انتشار: 1396/10/16 - 10:12 |

در پي برگزاري كنفرانس «ياري قدس»؛

شيخ الازهر خواستار بسيج همه امكانات براي برگزاري كنفرانس قدس شد

شيخ احمد الطيب در بيانيه اي، خواستار بسيج همه امكانات براي برگزاري موفق كنفرانس جهاني الازهر با عنوان «ياري قدس» شد كه قرار است ۱۷ ژانويه(۲۷دي)برگزار گردد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، شيخ الازهر بر ضرورت مشاركت وسيع علما، سياستمداران و شخصيتهاي بين المللي تأثيرگذار در اين كنفرانس و همچنين دعوت از نمايندگان فلسطين و بيت المقدس براي حضور در كنفرانس مذكور تأكيد كرد.

تصميم الازهر براي برگزاري اين كنفرانس كه با همكاري شوراي حكماي مسلمان صورت مي گيرد، در چارچوب سلسله تصميماتي است كه شيخ احمد الطيب در واكنش به تصميم ترامپ مبني بر انتقال سفارت آمريكا به قدس و به رسميت شناختن اين شهر به عنوان پايتخت اسرائيل صورت مي گيرد.

انتظار مي رود كه اين كنفرانس به نتايج مهمي از جمله تأكيد بر حمايت از قضيه فلسطين و حقوق مردم آن در برپايي دولتي مستقل به پايتختي قدس و همچنين حفظ مقدسات اسلامي مسيحي قدس منجر شود و در برگيرنده توصيه هايي خوبي براي مقابله با خطرات تهديد كننده قضيه فلسطين و شهر قدس باشد.

اين تصميم همچنين در راستاي سلسله تصميماتي است كه الازهر در طول سال ۲۰۱۷ براي پيروزي مسأله فلسطين اتخاذ كرده است، به اين اعتبار كه فلسطين قضيه اول اعراب و مسلمين است.

الازهر در مواضع متعددي بر اهميت مسأله تأكيد كرده است؛ هيأت علماي بزرگ الزهر در ماه ژوئن گذشته نشست فوق العاده اي برگزار كرد كه در آن اقدام نيروهاي اشغالگر رژيم صهيونيستي مبني بر وضع دوربين در دروازه هاي مسجد الاقصي را رد و كليه اقداماتي كه نيروهاي اشغالي در بيت المقدس مرتكب مي شدند را محكوم كرد.

هيأت علماي بزرگ الازهر همچنين در نشست فوق العاده اي كه در ۱۲ دسامبر گذشته برگزار شد، بر مواضع شيخ الازهر در مورد فلسطين تأكيد كردند و عنوان داشتند كه قدس، فلسطيني، عربي و اسلامي است و هيچ چيز نمي تواند، واقعيت تاريخي اين شهر را از بين ببرد؛ آنها همچنين كليه حكومتها و سازمانهاي عربي و اسلامي را به عمل به واجبات خود در خصوص قدس و فلسطين فراخواندند.

الازهر همچنين به دنبال اين اقدام نيروهاي رژيم صهيونيستي، بيانيه هايي صادر كرد كه هرگونه بي حرمتي به مسجد الاقصي را محكوم و بر حمايت خود از مقاومت مردم فلسطين تأكيد مي كرد.

الازهر در اين بيانيه ها تأكيد مي كرد كه ولايت مردم فلسطين بر سرزمين و مقدساتشان هيچ گونه منازعه بر سر تقسيم زماني و مكاني آن را نمي پذيرد.


برچسب ها:شيخ الازهر -بسيج -كنفرانس قدس


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: