چهارشنبه|05 ارديبهشت 1397|08 شعبان 1439|25 April 2018
زمان انتشار: 1396/10/16 - 11:03 |

مسئول بعثه مقام معظم رهبري در كربلا:

سخن گفتن از روي آگاهي احترام به مخاطب است

مسئول بعثه مقام معظم رهبري در كربلاي معلي در جمع روحانيون و مديران كاروان هاي اعزامي به كربلاي معلي گفت: سخن گفتن از روي دانش و آگاهي، احترام به مخاطب است و با نرمي زبان و رعايت آداب سخن گفتن موجب زياد شدن دوستان و كاهش دشمنان مي شود.
به گزارش خبرنگاراعزامي پايگاه اطلاع رساني حج در كربلاي معلي، حجت الاسلام والمسلمين بهجتي با بيان برخي روايات درخصوص آداب سخن گفتن، اظهار داشت: نرم و با لطافت سخن گفتن از جمله عواملي است كه بايد خود را به آن عادت دهيم.

وي با تاكيد بر اينكه زيبا سخن گفتن باعث زيبا شنيدن مي شود، خاطر نشان كرد: استفاده از كلمات زيبا از ديگر عوامل مورد تاكيد در آداب سخن گفتن در اسلام است.

مسئول بعثه مقام معظم رهبري در كربلاي معلي با بيان اينكه بايد از بيان سخنان بي ارزش و بي ربط در آداب سخنوري پرهيز كرد، گفت: در آداب سخن گفتن بايد به شكلي سخن گفت كه باعث ناراحتي مخاطب نشده و طوري پاسخ داده نشود كه موجب ناراحتي سخنران گردد.

حجت الاسلام والمسلمين بهجتي تصريح كرد: سخنران بايد طوري سخن گويد كه بيان او خريدار داشته باشد نه اينكه با بي تفاوتي مخاطب مواجه گردد.

وي همچنين در خاتمه سخنان خود در خصوص سفرهاي زيارتي و مسايل آموزشي نكاتي را به حاضرين در نشست يادآوري نمود.برچسب ها:بهجتي - روحانيون - كربلا


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: