یکشنبه|02 ارديبهشت 1397|05 شعبان 1439|22 April 2018
زمان انتشار: 1396/10/16 - 15:55 |

93 درصد كاربران فضاي مجازي عراق، فيس بوكي هستند

آخرين آمارهاي منتشر شده نشان مي دهد كه 93 درصد از افرادي كه در عراق از اينترنت استفاده مي كنند، عضو شبكه اجتماعي موسوم به فيس بوك هستند.
گزارش پايگاه اطلاع رساني حج به نقل از ايرنا حاكيست درحال حاضر 14 ميليون نفر از جمعيت بيش از 37 ميليوني عراق از اينترنت استفاده مي كنند و حدود 40 درصد از عراقي ها نيز در شبكه هاي اجتماعي فعال هستند.

عراق از نظر ضريب استفاده از اينترنت با 14 ميليون كاربر رتبه پنجم و از نظر استفاده از فيس بوك با 13 ميليون كاربر، رتبه چهارم جهان عرب را به خود اختصاص است.

اين گزارش حاكي است تعداد كاربران فيس بوك در عراق طي سه سال گذشته بيش از دو برابر شده است.

همچنين 400 هزار شهروند عرب زبان كاربر توئيتر و 100 هزار نفر كاربر اينستاگرام هستند و هر كاربر عراقي بطور متوسط روزانه هشت ساعت در شبكه هاي اجتماعي حضور دارد.

در اين گزارش به ميزان رويكرد كاربران به شبكه يوتيوب اشاره نشده است اما بررسي ها ميداني نشان مي دهد اين شبكه پس از فيس بوك در عراق پر اقبال ترين شبكه اجتماعي است.

بسياري از وزارتخانه ها و نهادهاي رسمي و دولتي در عراق، صفحه رسمي در يوتيوب دارند.

اين گزارش ها درحالي منتشر مي شود كه وضعيت اينترنت در عراق مناسب نبوده و از كندي سرعت و قطع دائمي در اينترنت هاي خانگي و نيز تلفن هاي همراه بويژه در شهرهاي كوچك تر به عنوان يك معضل ياد مي شود.

اين موضوع بويژه در ايام زيارتي و ازدحام جمعيت در شهرهاي كربلا و نجف بخصوص در مراسم زيارت اربعين حادتر گزارش شده است.برچسب ها:فضاي مجازي - فيس بوك - عراق


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: