یکشنبه|02 ارديبهشت 1397|05 شعبان 1439|22 April 2018
زمان انتشار: 1396/10/17 - 17:08 |

بر اساس آمارهاي رسمي سال 2017 در اتريش؛

"محمد" از پرطرفدارترين نامها در غرب اروپا

نام « محمد» در رتبه بندي رايج ترين نام هاي برگزيده براي نوزادان در اتريش در سومين رديف و در انگليس و ولز نيز جزو 10 اسم مطرح قرار دارد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج ،نتايج بررسي آمارهاي رسمي سال2017در اتريش نشان مي دهد نام "محمد" سومين نام رايج بين پسراني است كه سال 2017 در اين كشور به دنيا آمده اند.

نامهاي "الكساندر" و"ماكسيميليان" در رتبه اول و دوم قرار دارند. روزنامه اتريشي "كرونين زيتونگ" با اعلام اين مطلب نوشت: وجود نام محمد و فراواني آن پيشاپيش نام كودكاني كه در اتريبش به دنيا آمده اند، نشان از تغيير فرهنگي در اين كشور دارد.


به نوشته اين روزنامه طبق آمارهاي اعلام شده نام "محمد" با همه تلفظ ها از جمله "موحمد" "محمد"(بدون تشديد ميم دوم) "محمّد" در نظر گرفته شده است.

شمار كودكاني كه نام الكساندر بر آنها گذاشته شده 175 هزار كودك‌‍، كودكاني كه نام ماكسيميليان بر آنها گذاشته شده 161 هزار كودك و شمار كودكاني كه نام محمد بر آنها گذاشته شده 159 هزار كودك است.

در همين حال براي نوزادان دختر، نام صوفيا در مرتبه نخست است و نامهاي ساره و آنّا در مرتبه هاي دوم و سوم اند. اتريش سال 2015 به حدود نود هزار پناهجو اقامت داده است كه بيش از يك درصد ساكنان اين كشور را تشكيل مي دهند. اتريش هم اكنون حدود هشت ميليون و 623 هزار نفر جمعيت دارد.

در همين حال نام محمد در فهرست ده اسمي قرار دارد كه در انگليس و ولز بيش از ديگر اسمها براي كودكان محبوبيت دارد.

طبق اعلام اداره ملي آمار انگليس، نام محمد بر نامهاي ويليام، جيمز و دانيال و ديگر نامهاي شايع در تاريخ انگليس و ولز، پيشي گرفته است.

برچسب ها:محمد - پرطرفدارترين- غرب اروپا


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: