چهارشنبه|30 خرداد 1397|05 شوال 1439|20 June 2018
زمان انتشار: 1396/10/18 - 07:48 |

نماينده ولي فقيه در استان زنجان:

نقاط ضعف و قوت موكب اربعين براي خدمت‎رساني بهتر احصا شود

نماينده ولي فقيه در استان زنجان بر بررسي نقاط ضعف و قوت موكب‌هاي فعال استان در مراسم اربعين تاكيد كرد و گفت: دستگاه‌ها با جمع‌بندي تلاش كنند كه نقاط ضعف برطرف و نقاط قوت تقويت شود.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، آيت‌الله شيخ علي خاتمي در مراسم تكريم از خادمان موكب اربعين زنجان اظهار كرد: استقرار موكب‌ها در اربعين براي خدمت‌رساني به زائرين از جمله مهمترين اقداماتي است كه طي چهار سال به خوبي صورت گرفته است.

وي با اشاره به اينكه خادمان زنجاني نيز طي سه سال متوالي در عراق به زائران خدمت‌رساني كردند، گفت: امسال براي نخستين بار موكب استان در سامرا مستقر شده بود كه در جاي خود فتح الفتوح محسوب مي‌شود.

نماينده ولي فقيه در استان زنجان با اشاره به اينكه طي سال‌هاي قبل به دليل وجود مسائل امنيتي در سامرا زوار قادر به حضور در اين شهر نبودند، گفت: امسال با وجود عنايت خداوند و رشادت رزمندگان رشيد اسلام موكب حسينيه زنجان در اين شهر استقرار پيدا كرده و خدمت‌رساني كرد.

وي با تأكيد بر اينكه سال آينده بايد موضوع خدمت‌رساني در سامرا را جدي بگيريم، افزود: بايد برنامه‌هاي خوبي براي اجرا در نظر گرفته شود تا اربعين سال بعد شاهد برگزاري برنامه‌هاي جدي‌تري در اربعين حسيني در شهر سامرا باشيم.

امام جمعه زنجان همچنين بر بررسي نقاط ضعف و قوت موكب‌هاي فعال استان در مراسم اربعين تاكيد كرد و گفت: دستگاه‌ها با جمع‌بندي تلاش كنند كه نقاط ضعف برطرف و نقاط قوت تقويت شود.

وي با اشاره به اهميت واقعه عاشورا در تاريخ اسلام افزود: در واقع رمز ماندگاري تشييع عاشورا است و بايد در پاسداشت اين واقعه به نحو احسن تلاش شود.

در ادامه نيز رئيس هيأت امناي حسينيه اعظم زنجان نيز با بيان اينكه خادمان حسينيه اعظم زنجان طبق دستور ابلاغي اربعين در چهار گروه عازم سامرا شده و ۲۰۰ خادم متشكل از حسينيه، زينبيه و اوقاف خدمت كردند.
محمد جواد غم‌پرور با اشاره به اينكه طي سه سفر انجام شده به عراق برنامه‌ريزي لازم براي استقرار موكب انجام شد، تصريح كرد: استان زنجان دوسال در نجف اشرف تجربه داشت، اما امسال در سامرا نخستين باربود كه در اين حضور به صورت شبانه‌روزي خدمات ارائه و به 4 هزار نفر به صورت روزانه ارائه خدمات شد.

برچسب ها:اربعين


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: