شنبه|01 ارديبهشت 1397|04 شعبان 1439|21 April 2018
زمان انتشار: 1396/10/22 - 22:13 |

به همت معاونت تبليغات آستان قدس رضوي

كتاب خط عاشقي منتشر شد

به همت معاونت تبليغات آستان قدس رضوي، كتاب خط عاشقي رواياتي كوتاه از عشق شهدا به حضرت ثامن‌الحجج علي بن موسي‌الرضا (ع) منتشر شد
به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج از مشهد مقدس، اين كتاب دربرگيرنده خاطرات ارادت 80 شهيد پرافتخار انقلاب اسلامي نسبت به ساحت حضرت رضا (ع) است كه توسط حسن كاجي به چاپ رسيده است.

در بخشي از كتاب خاطرات شهيد حسن تهراني مقدم را مي‌خوانيم: نماز صبح را كه خوانديم، دستم را گرفت و شروع كرد به تعريف خاطره‌اي از سفرش به روسيه. رفته بودند تا موشك فوق‌العاده پيشرفته‌اي از روس‌ها تحويل بگيرند. ژنرال خنديده و گفته بود امكان نداره، اين فناوري فقط در اختيار روسيه است.

شهيد تهراني مقدم نگاهش كرده و گفته بود، ما اين موشك را مي‌سازيم. ژنرال بازهم خنديده بود. وقتي برگشته بودند ايران، خيلي تلاش كرده بود تا نمونه آن موشك را بسازد. اما مدام به دربسته مي‌خورده است. تا اين‌كه به فكرش رسيده بود برود خدمت امام رضا (ع) و از ايشان كمك بخواهد. سه روز تمام، در حرم توسل كرده بود تا راهي به ذهنش برسد. روز سوم احساس كرده بود عنايتي شده است. مدلي به ذهنش رسيده بود كه سريع، روي دفترچه نقاشي دخترش كشيده بود. وقتي كه در تهران عملي‌اش كرده بود. ديده بود كه از موشك مدل روسيه هم بهتر است.

كتاب فوق در قطع رقعي، در شمارگان ده هزار نسخه، در 88 صفحه منتشر و در پايان داراي مسابقه فرهنگي همراه با جايزه است.برچسب ها:مشهد - تازه هاي نشر


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: