پنجشنبه|03 خرداد 1397|08 رمضان 1439|24 May 2018
زمان انتشار: 1396/10/25 - 21:20 |

استاندار خراسان رضوي:

بنياد فرهنگي، هنري امام رضا (ع) بايد مظهر تعامل و گفت‌وگو باشد

استاندار خراسان رضوي در ديدار با مديرعامل بنياد فرهنگي، هنري امام رضا (ع) تأكيد كرد، اين بنياد بايد وحدت‌بخش و مظهر تعامل و گفتگو باشد
به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع‌رساني حج از مشهد مقدس، علي‌رضا رشيديان در اين ديدار گفت: بنياد فرهنگي، هنري امام رضا (ع) به‌عنوان مجموعه به نام نامي امام رضا (ع) و محور ترويج سيره و فرهنگ رضوي، منتسب به هيچ جناح و سليقه‌اي نيست و بايد مظهر تعامل، گفت‌وگو و نمادي وحدت‌بخش باشد.

وي افزود: امروز بيش از هر زمان ديگري نياز به نشر و ترويج معارف و سيره رضوي در سطح دنيا و به‌ويژه جوامع اسلامي داريم اما نيازمند بازنگري جدي در شيوه و عملكردها هستيم كه بايد بنياد در اين حوزه ورود جدي يابد.

استاندار خراسان رضوي اظهار داشت: بايد كار دوباره‌اي در اين حوزه انجام داده و از ظرفيت‌هاي فضاي مجازي، راديو و سيماي زيارت، ساير امكانات و ظرفيت‌هاي در دسترس بهرهٔ مناسب‌تري براي انتشار معارف رضوي ازجمله در حوزه تعامل و گفت‌وگو بين اقوام و مذاهب و فرق مختلف، ببريم.

رشيديان با اشاره به ظرفيت مشهد الرضا (ع) و وجود خورشيد هشتم كه مظهر رأفت و مهرباني و تعامل است، تصريح كرد: بايد زمينه و ظرفيت تعامل و گفت‌وگو را در تمامي طول سال براي تمامي كشورها، قشرها و نيز گروه‌هاي سياسي كه مي‌توانند مخاطب باشد را فراهم كرد.

استاندار خراسان رضوي ادامه داد: در جوار امام رضا (ع) در بعد خارجي ظرفيت براي گفت‌وگوي انديشه‌ها و نحله‌هاي مذهبي خارجي وجود دارد و هم در بعد داخلي بايد امام علي ابن موسي‌الرضا (ع) و مظهر گفت‌وگو و تعامل بين سلايق مختلف باشد و نقش بنياد فرهنگي رضوي محوري است.

رشيديان عنوان كرد: بايد با تأكيد بر اينكه بنياد فرهنگي رضوي در سطح مجموعه‌اي ملي و بين‌المللي بايد با ساختاري روشن‌تر بر اساس هدف‌هاي مشخص و برنامه‌ريزي معين براي رسيدن به اهداف گام بردارد.

وي در اين راستا تأكيد كرد: با توجه به ظرفيت محبت اهل‌بيت و امام رئوف (ع) افزود: بسياري از مسلمانان و شيعيان و حتي اهل سنت نسبت به وجود امام رضا (ع) حب و علاقه خاصي دارند كه عامل حركت شما در اين بنياد است و مي‌توان از اين توان و فرصت در راستا اشاعه فرهنگ رضوي گام برداشت.

استاندار خراسان رضوي با تأكيد بر اينكه اين ظرفيت خود سرمايه‌اي بزرگ و ارزشمند است كه بايد بنياد به‌خوبي براي رسيدن به اهداف بهره گيرد.

رشيديان بابيان اينكه هدف اين بنياد خدمت به امام رضا (ع) و ترويج ارزش‌هاي بنياديني كه امام مظهر آن‌هاست، افزود: در اين راستا بايد تلاش كرد علم و آگاهي و عرفان به معارف امام رضا (ع) توسعه يابد.

وي با تأكيد بر اينكه آنچه امروز از مجموعه‌هاي كتاب و آثار جمع‌آوري‌شده در حوزه معارف رضوي دارم هيچ‌يك متناسب با نياز جوان امروزي نيست و نمي‌تواند ارتباط مناسبي با آن‌ها برقرار كنند و بايد در اين حوزه ارزيابي مجدد شده و به زبان روز براي جوان امروز بيان شود.

استاندار خراسان رضوي تصريح كرد: بنياد فرهنگي رضوي در اين راستا از همه ظرفيت‌هاي دولتي و غيردولتي و عمومي و خصوصي براي ترويج فرهنگ و سيره رضوي بهره گيرد.


برچسب ها:مشهد - امام رضا


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: