دوشنبه|31 ارديبهشت 1397|05 رمضان 1439|21 May 2018
زمان انتشار: 1396/10/26 - 07:41 |

حسيني‌كيا:

افزايش هزينه‌هاي حج ۹۷ با توجه به شرايط داخلي عربستان محتمل است

عضو هيأت رئيسه فراكسيون حج و زيارت احتمال داد كه با توجه به افزايش قيمت سوخت و خدمات در عربستان هزينه‌هاي حج سال آينده با افزايش قيمت مواجه شود.
سيدجواد حسيني‌كيا در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري خانه ملت با اشاره به افزايش قيمت برخي خدمات و سوخت در عربستان و اثرگذاري آن بر نرخ حج ۹۷، عنوان كرد: افزايش قيمت حج امسال با توجه به رشد قيمت سوخت در عربستان محتمل است.

نماينده مردم سنقر در مجلس شوراي اسلامي با بيان اينكه موسم حج گران‌ترين ايام در عربستان به شمار مي‌آيد، افزود: افزايش قيمت‌ها در اسكان مسافران و هتلينگ مسافران تأثيرگذار خواهد بود و مي‌توان اين افزايش قيمت‌ها را با تدابيري كمرنگ كرد.

وي ادامه داد: با توجه به اينكه اكثر مسافران كشورهاي غير با واحد پولي دلار وارد عربستان مي‌شوند و ايرانيان با واحد پولي ريال، پول ايران قدرت رقابت پذيري ندارد و به طور طبيعي هتل‌هاي نزديك به مسجد الحرام را مسافران كشورهاي ديگر رزرو مي‌كنند.

حسيني‌كيا با اشاره به راه‌اندازي آشپزخانه مركزي در مكه توسط ايرانيان، عنوان كرد: چنين اقداماتي به علاوه بردن مواد اوليه از كشور به عربستان براي تهيه غذا و همچنين خريد سوغات و مايحتاج سفر از داخل كشور مي‌تواند از افزايش قيمت حج بكاهد.

وي يادآور شد: بخشي از اين هزينه‌ها با تدبير مسئولان، دست اندركاران و برخي ديگر توسط مردم مي‌تواند كاهش يابد تا اين هزينه‌ها به حجاج و زوار فشار نياورد.

عضو هيأت رئيسه فراكسيون حج و زيارت اضافه كرد: در عين حال سفر حج شرايطي دارد كه اصلي‌ترين شرايط آن استطاعت مالي است و كساني بايد در اين سفر حضور يابند كه توانايي پرداخت هزينه‌ها را داشته باشند در غير اين صورت سفر حج بر آن‌ها واجب نيست./

برچسب ها:حج97 - عربستان


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: