یکشنبه|06 خرداد 1397|11 رمضان 1439|27 May 2018
زمان انتشار: 1396/10/26 - 07:41 |

دانشنامه كربلا رونمايي شد

مركز تحقيقات و پژوهش‌هاي «كربلاء» وابسته به آستان حسيني از نخستين دانشنامه تاريخي ـ فرهنگي شهر مقدس كربلا رونمايي كرد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج به نقل از مركز اطلاع‌رساني آستان حسيني؛ مراسم رونمايي از اين دانشنامه با حضور جمعي از پژوهشگران، فرهيختگان و اساتيد دانشگاه برگزار شد

عبدالامير قريشي، مدير مركز تحقيقات و پژوهش‌هاي «كربلاء» وابسته به آستان حسيني با اعلام اين خبر گفت: اين دانشنامه شامل تاريخ شهر مقدس كربلا از ابتداي تاسيس آن قبل از ظهور اسلام تا زمان كنوني است.

وي با بيان اين كه اين دانشنامه شامل ۱۰۰ بخش است كه ۴۰ بخش آن تاكنون آماده شده است، توضيح داد: موضوعات اين دانشنامه شامل محورهاي جغرافيايي، تاريخي (زمان گذشته و معاصر) اجتماعي، سياسي، اقتصادي و همچنين تاريخ عتبات مقدس و حوادث مهمي كه در اين شهر اتفاق افتاده، مي‌شود.

قريشي اضافه كرد: شغل‌ها و حرفه‌هاي قديم كربلا، ضرب‌المثل‌ها، لباس‌ها و ديگر موارد مربوط به زندگي روزانه مردم از ديگر موضوعات اين دانشنامه است.

قريشي از مشاركت ۱۵۰ نويسنده از دانشگاه‌هاي مختلف عراق، ايران، تركيه و ديگر كشورها در اين نگارش اين دانشنامه خبرداد و افزود: اين دانشنامه مي‌تواند در تسهيل امر پژوهش براي محققان، نويسندگان و دانشجويان براي آگاهي از تاريخ شهر مقدس كربلا تأثيرگذار است.

وي در پايان به برخي از مشكلاتي كه در نگارش اين دانشنامه وجود داشت از جمله كمي منايع دست اول به دليل وقوع جنگ‌هاي متعدد و دوره‌هاي سختي كه بر اين شهر گذشته و مبارزه با مورخان در دوره‌هاي اموي و عباسي اشاره كرد.برچسب ها:دانشنامه - كربلا


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: