یکشنبه|06 خرداد 1397|11 رمضان 1439|27 May 2018
زمان انتشار: 1396/10/26 - 08:30 |

حجت الاسلام والمسلمين قائمي:

چگونه رفتار انسان درسرنوشت او تاثير دارد؟

حجت الاسلام والمسلمين قائمي از سخنرانان بعثه مقام معظم رهبري دركربلاي معلي گفت: از نظر قرآن اصولا" انسان در گرو اعمال و رفتارخوب و بد خويش است و آن چه در دنيا مي‌بيند گوشه‌اي از پيامدهاي خود ساخته‌هاي اوست و در آخرت و رستاخيز همه اين دستاوردها و اعمال و رفتار به طور دقيق بروز و ظهور مي‌كند و در سرنوشت انسان تاثير دارد.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلي ، حجت الاسلام والمسلمين قائمي كه در جمع زائران حسيني در سرداب علقمي حرم مطهر ابا الفضل العباس (ع) سخن مي گفت ؛ اين نظام و قاعده دنيا است كه هر عملي، عكس العملي در پي دارد شايد اين دنيا ظرفيت و گنجايش نمايش آثار و عكس العمل اعمال ورفتار را نداشته باشد اما به اعتقاد ما مسلمانها، دنياي ديگري نيز وجود دارد كه مي توان بازتاب تمامي اعمال از كوچكترين تا بزرگترين آن را انتظار داشت.

وي گفت ،خداوند در آيه ۳۰سوره شوري به صراحت بيان مي‌كند: وَمَا أَصَابَكُم مِّن مُّصِيبَهٍ فَبِمَا كَسَبَتْ أَيْدِيكُمْ وَيَعْفُو عَن كَثِيرٍ؛ هر گرفتاري و بلايي كه بر شما وارد مي‌شود به سبب دستاوردهاي شماست و اين در حالي است كه خداوند از بسياري از گناهان شما گذشت مي‌كند. به هر حال، انسان در زندگي دنيوي خويش بخشي از آثار بد دستاوردهاي خويش را مي‌بيند و همه بلاها و گرفتاري‌ها و مصيبت‌ها، ريشه در اعمال بد و زشت انسان‌ها دارد.

ايشان همچنين گفت،اين گونه است كه رفتارهاي آدمي در جهان تكوين تاثير مي‌گذارد، چنان كه دعا و نيايش‌ها نيز اين گونه عمل مي‌كند ايمان و تقواي مردمان موجب مي‌شود تا درهاي روزي به سوي انسان باز شود و از بركات زمين و آسمان بهره ‌مند شوند. اين بدان معناست كه رفتار واعمال آدمي در افزايش روزي تاثير گذار است.

ايشان در ادامه بيان اينكه ماندگاري كربلا به دو حركت و نهضت است، گفت: اقدامي كه امام حسين (ع) و ياران با وفايش انجام دادند واقعه ماندگار در تاريخ شد، امام حسين (ع) آنچه را كه بايد انجام بدهد را در مقام عمل ورفتار نشان داد و بر عهد خودش با خدا استوار ماند.

مانيز با عمل ورفتار خود در اين دنيا نسبت به اهل بيت عصمت وطهارت نشان دهيم و ادامه دهنده راه اهل بيت (ع) باشيم. وهركس با اعمال ورفتار خوب خود مي تواند پيام رسان مكتب حسيني باشد.

در پايان مراسم نوحه خواني و سينه زني توسط حاج آقا نادري مداح اهل بيت ع برگزار شد.


 1 2 3 5برچسب ها:اعمال- سرنوشت- مكتب حسيني


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: