دوشنبه|31 ارديبهشت 1397|05 رمضان 1439|21 May 2018
زمان انتشار: 1396/10/27 - 12:16 |

حجت الاسلام والمسلمين قائمي:

دگرگوني‌هاي طبيعت و زلزله يادآور و آزمايش الهي براي بندگان است

حجت الاسلام والمسلمين قائمي گفت: خواندن نماز آيات براي توجه دادن به منشا اصلي آفرينش ودگرگونيهاي طبيعت است واين حواث از آيات و نشانه هاي الهي در جهان است كه به مردم درسي از توحيد را مي آموزد. زلزله ها يادآوري و آزمايش الهي براي بندگان است
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلي، حجت الاسلام والمسلمين قائمي از سخنرانان بعثه مقام معظم رهبري در كربلا در جمع زائران حسيني در سرداب علقمي حرم مطهر حضرت اباالفضل العباس( ع) با توجه به حوادث طبيعي وزلزله‌هاي هاي اخير، گفت: در اسلام،براي اين‌گونه پديده ها،نماز خاصي واجب شده تا مردم توجه، به خداي هستي پيدا كنند و قدرت الهي را بشناسند و نام اين نماز،«نماز آيات »است.

وي افزود: برخي گمان كرده اند كه فلسفه و حكمت نماز آيات، تنها ترسيدن و وحشت از برخي پديده ها است در حالي كه اين گونه نيست ، حكمت نماز آيات هر چند در برخي موارد شايد ترس مردم باشد كه به واسطه نماز آيات به آرامش و امنيت خاطر برسند :«الا بذكر الله تطمئن القلوب»

وي گفت: از مجموعه رواياتي كه درباره نماز آيات آمده ، برداشت مي شود كه بروز اين پديده ها كه معمولا غير عادي و خارج از روند زندگي، انسان ها است، موقعيتي مناسب براي رو آوردن به خداوند و به ياد آوردن علت واقعي همه اتفاقات است. در اين لحظه ها شايسته و لازم است كه ايمان قلبي خود را در قالب عمل ريخته و با خواندن يكي از بهترين ذكرهاي خداي متعال؛ يعني نماز و نهادن پيشاني به آستان قدس پروردگار جهان، عقيده و اعتراف باطني خود را ابراز نماييم و از كردار خود توبه نماييم تا با خواندن اين دو ركعت نماز و تضرع و زاري موجب رفع عذاب شوند.

وي در ادامه اهميت خواندن نماز آيات را به زائران يادآور شد و احكام ومسائل نماز آيات و چگونگي خواندن اين نماز را براي زائران حسيني بيان كرد.

گفتني است درابتداي اين مراسم دعاي توسل خوانده شد و درپايان نيز نوحه خواني و سينه زني در سرداب علقمي با حضور عاشقان حسيني برگزار شد.


 1 2برچسب ها:نماز آيات - زلزله - سرداب


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: