یکشنبه|06 خرداد 1397|11 رمضان 1439|27 May 2018
زمان انتشار: 1396/10/28 - 10:59 |

با حضور رئيس ستاد عمره و عتبات دانشگاهيان كشور برگزار شد:

هم‌انديشي مديران و روحانيون كاروان‌هاي عتبات دانشگاهيان قم برگزار شد

نشست هم‌انديشي مديران و روحانيون كاروان‌هاي هجدهمين دوره عتبات دانشگاهيان قم در دانشگاه علوم پزشكي قم برگزار شد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، نشست هم انديشي مديران و روحانيون كاروان هاي هجدهمين دوره عتبات دانشگاهيان استان قم با حضور رئيس ستاد عمره و عتبات دانشگاهيان كشور و مدير كل حج و زيارت استان قم، در دانشگاه علوم پزشكي قم برگزار شد.

*زيارت عتبات فرصتي مناسب براي توسعه فضاي معنوي در دانشگاه ها

در ابتداي اين نشست حجت‌الاسلام‌والمسلمين طاهري، مسئول شوراي هماهنگي عمره و عتبات دانشگاهيان استان قم، ضمن خيرمقدم به مديران و روحانيون اظهار كرد: در دوره هجدهم، تعداد كاروان‌هاي دانشگاهيان استان قم، 38 كاروان است كه اعزام آنها از دوم بهمن شروع مي شود و تا نيمه هاي ارديبهشت سال آينده ادامه دارد.

مسئول شوراي هماهنگي عمره و عتبات دانشگاهيان استان قم، بر لزوم برقراري ارتباط مديران و روحانيون كاروان ها با زائران دانشگاهي از پيش از سفر تأكيد كرد و افزود: بايد آگاهي هاي لازم به زائران دانشگاهي داده شود تا در سفر، بهره معنوي بيشتري برده شود.

*برنامه ريزي افزايش مدت اقامت دانشگاهيان در سفر عتبات

سپس حجت‌الاسلام‌والمسلمين سيد محمدرضا فقيهي، ضمن برشمردن آثار و بركات اين سفر معنوي براي دانشگاهيان به روند اجراي اين سفر و اقدامات صورت گرفته پرداخت و اظهار داشت: در تلاشيم براي اينكه زائران از كاظمين و سامرا بهره بيشتري ببرند، سفر را هشت روزه برنامه‌ريزي كنيم.

رئيس ستاد عمره و عتبات دانشگاهيان كشور، يكي از اقدامات اين دوره را همكاري صندوق رفاه دانشجويان وزارت علوم بيان كرد و گفت: دانشجويان زيرپوشش اين وزارتخانه مي‌توانند از وام زيارتي برخوردار باشند كه پرداخت اقساط آن، پس از دوره دانشجويي است.

*مديران كاروان ها بايد از گروه دانشگاهيان باشند

در ادامه اكبر رضايي با بيان ويژگي‌هاي كاروان‌هاي دانشگاهيان، گفت: ما، مديران كاروان‌هاي دانشجويي را با حساسيت انتخاب مي كنيم و سعي داريم كه از خود دانشگاهيان باشند.

مدير كل حج و زيارت استان قم به مديران توصيه كرد كه همكاري لازم را با ستاد عتبات دانشگاهيان داشته باشند و كوتاهي نكنند.

در پايان اين نشست، مديران و روحانيون كاروان‌هاي دانشجويي به بيان پيشنهادات و انتقادات خود درباره برنامه‌هاي عتبات دانشگاهيان پرداختند.

برچسب ها:عتبات - دانشگاه


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: