چهارشنبه|02 خرداد 1397|07 رمضان 1439|23 May 2018
زمان انتشار: 1396/10/28 - 19:23 |

برگزيدگان نخستين جشنواره شعر «ريحانه» معرفي شدند

اولين جشنواره شعر «ريحانه» با محوريت بانوان اهل‌بيت (ع) شاعران برگزيده خود را معرفي كرد.
به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع‌رساني حج از مشهد مقدس، قاسم شاهد، مسئول انجمن ادبي رضوي در گفت‌وگويي از اعلام عناوين 16 شاعر برگزيدهٔ نخستين جشنواره شعر «ريحانه» از سوي هيئت‌داوران اولين جشنواره بانوان شعر اهل‌بيت (ع) خبر داد.

وي گفت: هيئت‌داوران اولين جشنواره بانوان شعر اهل‌بيت (ع) مشتمل بر محمدجواد غفور زاده (شفق)، پيشكسوت و دبير شوراي شعر انجمن ادبي رضوي، محمد نيك، عضو شوراي شعر انجمن ادبي رضوي و عليرضا قزوه، مدير مركز آفرينش‌هاي ادبي حوزه هنري كشور پس از بررسي بيش از 600 اثر رسيده به جشنواره، برگزيدگان را در دو بخش خواهران و برادران معرفي كردند.

مسئول انجمن ادبي رضوي بيان كرد: بر اساس بيانيه هيئت‌داوران، قاسم باي از گلستان، مسعود يوسف پور از مشهد، مهدي جهان دار از اصفهان، رضا يزداني از قم، مهدي زارعي از تهران، دانيال بهادراني از جهرم، خدابخش صفا دل از نيشابور و محسن كاوياني از قم نفرات برتر اول تا هشتم بخش آقايان هستند.

وي، اسامي برگزيدگان بخش بانوان را نيز به ترتيب نفر اول تا هشتم مرضيه فرماني از رشت، سودابه مهيجي از تهران، نازنين مريم عمار لو از نيشابور، مهديه اميني از ساوه، معصومه سادات شاكري از نيشابور، ندا نوروزي از تهران، سارا جلوداريان از تهران و سماء روشنايي از قم اعلام كرد.

شاهد در ادامه افزود: اولين جشنواره بانوان اهل‌بيت (ع) باهدف اشاعه فرهنگ متعالي اسلامي و تجليل از مقام والاي بانوان بزرگوار خاندان ولايت و امامت كه در شعر و ادبيات آييني كمتر به آنان پرداخته‌شده است، برگزار شد.

وي در خاتمه يادآور شد: مراسم اختتاميه اين جشنواره هم‌زمان با ايام ريحانه از شهادت تا ولادت حضرت زهرا (س) با حضور برگزيدگان در شهر مشهد برگزار خواهد شد.برچسب ها:شعر - جشنواره - ريحانه


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: