دوشنبه|31 ارديبهشت 1397|05 رمضان 1439|21 May 2018
زمان انتشار: 1396/10/30 - 07:59 |

حسيني‌كيا خبر داد:

رايزني براي افزايش سهميه حج ايرانيان

عضو هيأت رئيسه فراكسيون حج و زيارت با بيان اينكه ممكن است سهميه ايرانيان در حج ۹۷ افزايش يابد، گفت: حج آتي با توجه به تغيير شرايط كشور عربستان قطعا بهتر خواهد شد.
سيد جواد حسيني‌كيا در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري خانه ملت با اشاره به مذاكرات اخير سازمان حج و زيارت با عربستان درباره حج ۹۷، گفت: اين مذاكرات همه ساله با محوريت اسكان حجاج، هواپيماهاي مورد نياز براي جابه‌جايي زائران، نحوه برائت از مشركان و... برگزار مي‌شود.

نماينده مردم سنقر و كليايي در مجلس شوراي اسلامي تصريح كرد: مسئولان سازمان حج و زيارت با طرف عربستاني مذاكراتي در زمينه ايجاد شرايط ايده‌آل براي زائران برگزار مي‌كنند.

حسيني كيا اظهار كرد: بايد آزادي منطقي و معقولي براي زائران ايراني در سفر حج ايجاد شود؛ فراكسيون حج و زيارت مجلس شوراي اسلامي به شدت پيگير اين موضوع است و در آينده‌اي نزديك جلسه‌ ديگري با رئيس سازمان حج و زيارت و نماينده ولي فقيه خواهند داشت تا مسائل مطرح شده را پيگيري كنند.

وي ادامه داد: سفر حج 97 با توجه به تغيير شرايط كشور عربستان قطعا بهتر خواهد شد و حجاج در اين سفر آسايش خاطر بيشتري خواهند داشت.

حسيني‌كيا با اشاره به وضعيت پرونده منا و سقوط جرثقيل، بيان كرد: پيگيري‌هايي در اين زمينه شده و مقدمات پرداخت حقوق زائران ايراني كه در اين حوادث كشته شده‌اند در حال انجام است.

عضو هيأت رئيسه فراكسيون حج و زيارت در پايان افزود: هزينه سفر حج به ميزان زيادي به وضعيت داخلي عربستان و قيمت حامل‌هاي انرژي بستگي دارد و با توجه به گران شدن حامل‌هاي انرژي در اين كشور احتمال افزايش قيمت مواردي مانند هزينه اياب و ذهاب وجود دارد؛ سفر حج 97 ممكن است كمي افزايش يابد اما بايد با رايزني‌ها تلاش شود هزينه زيادي به زائران تحميل نشود.

برچسب ها:عربستان - حج تمتع


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: