جمعه|04 خرداد 1397|09 رمضان 1439|25 May 2018
زمان انتشار: 1396/10/30 - 22:48 |

آثار برگزيده بنياد پژوهش‌هاي اسلامي آستان قدس رضوي معرفي شد

بنياد پژوهش‌هاي اسلامي آستان قدس رضوي، آثار برگزيده خود از ابتداي سال تاكنون را معرفي كرد.
به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع‌رساني حج از مشهد مقدس، «تاريخ قريش»، «كلام قدسي در هنر بشري؛ جلوه‌هاي خلاقانه قران كريم»، «دعاهاي امام رضا (ع)»، «گذري بر سيره امام رضا (ع)»، «دين و سياست از منظر امام رضا (ع)»، «فهرست كتاب‌هاي فارسي شده چاپي» عناوين آثاري است كه در جشنواره بين‌المللي انتخاب كتاب سال رضوي و كتاب سال جمهوري اسلامي ايران حائز رتبه برتر، شده است.

شرح‌حال خاندان رسول اكرم (ص) و پيدايش اسلام از موضوعاتي است كه در كتاب «تاريخ قريش» به آن پرداخته‌شده است. اين كتاب نوشته دكتر حسين مونس، دانشمند مصري است و به موضوعاتي همچون تاريخ قوم عرب، شرح‌حال خاندان رسول اكرم (ص)، پيدايش اسلام و ادامه خاندان آن حضرت تا عصر حاضر پرداخته و آن را به دو بخش، قريش پيش و بعد از اسلام تقسيم كرده است.

كتاب، «كلام قدسي در هنر بشري؛ جلوه‌هاي خلاقانه قران كريم»، دربردارنده اطلاعات هنري بسياري درزمينهٔ قرآن كريم است. تصويرهاي زيبا و بي‌مانندي از جلوه‌هاي هنري قرآن در نسخه‌هاي خطي، بافته‌ها، صنايع چوبي، سكه‌ها، ساختمان‌ها، بناهاي تاريخي و جز آن، كه برخي از آن‌ها براي نخستين بار منتشر مي‌شوند، زينت‌بخش اين كتاب هستند. همچنين گوشه‌هاي از تاريخ هنر پربار اسلام و مسلمانان را به‌خوبي در آن مي‌توان ديد.

اين اثر به قلم تواناي فهميده سليمان نگارش شده است و سيد جلال قيامي ميرحسيني، ويراستار و جواد قاسمي كار ترجمه اين اثر ارزشمند را بر عهده داشته‌اند.

در كتاب «دعاهاي امام رضا (ع)» دعاهاي متعددي از حضرت رضا (ع) با عناوين موضوعي آمده است. در اين كتاب بعد از اصالت يابي ادعيه اين امام همام، دعاها در 5 زير عنوان شامل مناجات‌ها و نجواهاي عارفانه، خواهش‌ها و تمناها، اعمال مربوط به زمان‌ها و مكان‌هاي خاص، عوزه ورقه دسته‌بندي‌شده است.


برچسب ها:مشهد - آستان قدس


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: