چهارشنبه|02 خرداد 1397|07 رمضان 1439|23 May 2018
زمان انتشار: 1396/11/05 - 22:25 |

مدير مركز امور خادمين آستان قدس رضوي؛

خدمت به زائران حضرت رضا (ع) مقدمه‌اي براي خودسازي است

مدير مركز امور خادمين آستان قدس رضوي خاطرنشان كرد: خادمي حضرت رضا (ع) و خدمت به زائران و محرومان مقدمه‌اي براي خودسازي و تربيت نفس است.
به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع‌رساني حج از مشهد مقدس، علي‌اكبر عصار نيا به اجراي طرح‌هاي مختلف خدمت‌ياري اشاره كرد و گفت: در قالب طرح هاي مذكور اين آرزو براي تمام دلدادگان و عاشقان محقق شده است و افراد بي‌شماري توانستند حتي خدمات تخصصي در عرصه‌هاي مختلف به زائران اين بارگاه و محرومان ارائه دهند.

عصار نيا بابيان اينكه خادمين حضرت رضا (ع) از هر شهر و نقطه‌اي مي‌توانند خدمتگزار اين آستان ملكوتي باشند، تصريح كرد: در حال حاضر، حرم مطهر رضوي داراي بيش از ۴۰ نوع خدمت متنوع از جمله فعاليت‌هايي همچون بخش صندلي چرخ‌دار، فراشان، پيدا شدگان، انتظامات، دربانان و روشنايي در حرم مطهر است.

مدير مركز امور خادمين آستان قدس رضوي ادامه داد: طرح خادم ياران مدرس و مربي كه با همكاري بنياد فرهنگي رضوي فعاليت خود را آغاز كرده، با استقبال زيادي مواجه شده است و متقاضيان زيادي در دو بخش ارائه خدمات آموزشي و تربيتي ثبت‌نام كرده‌اند.

وي افزود: خادم ياران حوزه آموزش به ارائه آموزش دروس و تدريس به فرزندان مدافعين حرم، دانش‌آموزان محروم مدارس امام رضا (ع)، فرزندان خدام و ساير دانش‌آموزان سطح شهر مشهد در حوزه‌هاي تخصصي مي‌پردازند.

عصار نيا اضافه كرد: خادم ياران تربيتي نيز همراه با نوجوانان حلقه‌هاي معرفتي تشكيل داده و علاوه بر آموزش‌هاي لازم در حوزه مسائل مذهبي، اعتقادي و موضوعي به شيوه‌هاي مختلف خدمات خود را به زائران بارگاه منور رضوي و محرومان ارائه مي‌دهند.

وي استان خراسان شمالي و شهر زاهدان را نمونه‌اي از الگوي موفق طرح پزشكان خادم يار ذكر كرد و گفت: اميد است طرح خادم ياران حوزه تعليم و تربيت نيز كه در مشهد شكل‌گرفته نمونه‌اي موفق براي ساير شهرها و استان‌ها باشد.برچسب ها:


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: