دوشنبه|31 ارديبهشت 1397|05 رمضان 1439|21 May 2018
زمان انتشار: 1396/11/06 - 22:39 |

نماينده آيت الله سيستاني:

شبكه‎هاي اجتماعي از آفات زبان خطرناك‎تر است

نماينده حضرت آيت الله سيستاني خاطرنشان كرد كه شبكه‎ هاي اجتماعي به علت انتشار اكاذيب از آسيب‎هاي بسيار زيادي برخوردار است و از آفات زبان خطرناك‎تر است.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلي حجت الاسلام شيخ عبدالمهدي كربلايي نماينده آيت الله سيستاني و توليت شرعي آستان مقدس حسيني در خطبه‎هاي نماز جمعه اين هفته كربلا كه در صحن مطهر امام حسين (ع) برگزار شد، گفت: اسلام بر برقراري روابط اجتماعي در جهت حفظ جامعه در مقابل مشكلات و خطرهاي موجود تاكيد بسياري دارد.

وي توسعه و پيشرفت فرد و جامعه را از آثار و بركات افزايش روابط اجتماعي دانست و تصريح كرد: نظام همزيستي اجتماعي ميان مؤمنان به منظور فراهم آوردن وظايف فردي به وجود مي آيد و در عين حال خطراتي وجود دارد كه نظام اجتماعي را تهديد مي كند و منجر به تضعيف انسجام اجتماعي مي شود.

وي اضافه كرد: تعصب، خود برتربيني و استفاده از خشونت عليه ديگران بخشي از اموري هستند كه سلامت نظام اجتماعي را به شدت تهديد مي‎كند.

توليت شرعي آستان مقدس حسيني بيان داشت: انسان در رفتار و كلام خود بايد از شيوه‎هاي نيكو استفاده كند. اسلام نسبت به استفاده از هرگونه خشونت هشدار داده است زيرا مشكلات را پيچيده‎تر مي‎كند. گاهي برخي از مشكلات و اختلافات بسيار ساده هستند ولي حل اين مسائل با خشونت سبب پيچيدگي بيشتر آن مي‎شود.

وي ادامه داد: گفت‎وگوي منفي، نقد غير سازنده و نيش زبان از ديگر عوامل تهديد كننده سلامت اجتماعي است. نقد سازنده موجب لغزش ها و رفتار هاي نامناسب مي شود.

حجت الاسلام كربلايي تاكيد كرد كه گفت‎وگو نبايد با تمسخر و تحقير همراه باشد. فرهنگ گفت‎و‎گو اغلب در محافل اجتماعي، فرهنگي و سياسي ما وجود ندارد و در بسياري از موارد براي اصول گفت‎وگو اهميتي قائل نيستند و به صورت سطحي با آن رفتار مي‎كنند، بنابراين ما به گفت‎وگو‎هاي دقيق، مثبت و انتقاد‎هاي سازنده نيازمند هستيم.

ووي با بيان اينكه بسياري از مشكلات اجتماعي از آفات زبان نشات مي‎گيرد، اظهار داشت: شبكه‎هاي اجتماعي حتي از آفات زبان هم خطرناك‎تر است و انتشار اكاذيب و افترا يكي از خطرهاي شبكه‎هاي مجازي است.


برچسب ها:كربلا - نماز جمعه - شبكه هاي اجتماعي


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: