جمعه|01 تير 1397|07 شوال 1439|22 June 2018
زمان انتشار: 1396/11/08 - 22:57 |

چگونه شناخت و معرفت ائمه(ع) را در دل‌ها تقويت كنيم؟

‏حجت الاسلام والمسلمين واعظ موسوي گفت: هر انسانى موظف است به قدر وسعت وجودى و ظرفيت عقلى و ذهنى خود براى شناخت ومعرفت ائمه (ع) تلاش كند، تا مسير بندگى و عبوديت خدا راهم دردلها تقويت كند وهم راه صحيح زندگى را بهتر بشناسد و در صراط مستقيم گام گذارد.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلي ، حجت الاسلام والمسلمين واعظ موسوي كه در جمع زائران حسيني در حرم مطهر سيد الشهدا(ع) سخنراني مي كرد در خصوص شناخت ومعرفت به ائمه(ع) به چند نكته اشاره كرد و اظهار داشت: اول اينكه ما بايد با كلام و سخنان امامان و احاديث و رواياتشان مأنوس گشته و سيره و سنت آنان را در امور شخصى ، اجتماعي و... رفتار و كردار آنها را الگوى عمل خود قرار دهيم.

وي گفت: يكى ديگر از راه هايى كه مى توان با آن نسبت به ائمه(ع) معرفت پيدا كرد، تأمل و تدبر در معانى و مفاهيم دعاها از ائمه(ع ) مانند دعاى كميل، دعاى ندبه، دعاى عرفه و ... است.

وي راه ديگر شناخت ائمه (ع) را خواندن زيارت نامه ها، مخصوصاً زيارت جامعه و تفكر وجست و جو در معانى و مفاهيم بلند آن دانست.

حجت الاسلام والمسلمين واعظ موسوي همچنين گفت :هر چه معرفت وسيع تر و جامع تر باشد، قرب و ارزش اعمال انسانها به ائمه (ع) افزون ترمي شود، بنابراين بايد تلاش كنيد به معرفت خود نسبت به خدا و انبيا و ائمه (ع) توسعه بيشتري بدهيم و دركسب معرفت، خستگى به خود راه ندهيم.

وي درابطه با محبت و اطاعت افزود: هرچه محبت بيشتر، اطاعت قوى تر و هر اندازه اطاعت قوى تر و گسترده تر باشد، محبت افزايش مى‌يابد.

وي درادامه خطاب به زائران گفت: در همه حالات زندگى چه درسختى و چه در آسايش به امامان و ائمه (ع)متوسل شويد و آنان را هادي، واسطه و شفيع خود نزد خدا قرار دهيد.

در پايان مراسم ، نوحه خواني و سينه زني توسط دوتن از مداحان اهل بيت (ع) برگزار شد.


 1 2 3 4 5برچسب ها:شناخت - معرفت - ائمه (ع)


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: