چهارشنبه|02 خرداد 1397|07 رمضان 1439|23 May 2018
زمان انتشار: 1396/11/11 - 09:16 |

حجت‌الاسلام لطفي:

ايلام پايتخت فرهنگي اربعين

نماينده ولي‌فقيه در استان و امام جمعه ايلام گفت: ايلام بايد به عنوان پايتخت فرهنگي اربعين ثبت و سند جامع اربعين تدوين شود.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج به نقل از روابط عمومي ارشاد ايلام، حجت‌الاسلام‌والمسلمين محمدنقي لطفي، نماينده ولي‌فقيه در استان و امام جمعه ايلام امروز در جلسه شوراي فرهنگ عمومي استان با بيان اينكه حضور مردم در راهپيمايي اربعين بزرگترين كار فرهنگي است، اظهار كرد: تدوين سند جامع اربعين يك ضرورت است و بايد توليد آثار در اين زمينه در دستور كار قرار گيرد تا ايلام به عنوان دروازه و پايتخت اصلي اربعين ثبت شود.

وي با تبريك دهه‌ي فجر اظهار كرد: دهه‌ي فجر فرصت مناسبي براي تبيين دستاوردهاي انقلاب و نظام در عرصه‌هاي مختلف است و بايد با اين روش توطئه‌ و نقشه‌هاي دشمنان لجوج انقلاب را كه قصد سياه‌نمايي دارند را نقش بر آب كرد.

نماينده ولي‌فقيه در استان ايلام، ادامه داد: دنيا برروي ناكارآمد جلوه دادن نظام اسلامي متمركز شده، بنابراين بايد رسانه‌ها و دانشگاه‌ها هم دستاوردهاي انقلاب و هم شرايط كشور در دوران ستمشاهي را براي جوانان تشريح كنند.

لطفي بر ضرورت تلاش براي رفاه اقتصادي و ايجاد اشتغال براي جوانان تاكيد كرد و گفت: دشمن مي‌خواهد از مشكلات اقتصادي مردم سوء استفاده كند و مخصوصا در فضاي مجازي به دنبال القاء منويات شيطاني خود هستند كه بايد با هوشياري عمل كنند.

امام جمعه ايلام گفت: عاشورا يك فرهنگ ماندگار شد و انقلاب اسلامي برآيندي از عاشورا است چرا كه عاشوراي نقطه شروع انقلاب بود و اما در مدت ۱۵ سال كه در تبعيد به سر مي‌بردند در ايام محرم برجسته‌ترين مسائل را بيان كردند و شمارش معكوس براي سقوط رژيم پهلوي نيز در عاشورا و تاسوعاي ۵۷ رقم خورد.

وي در ادامه با اشاره به نقش‌آفريني مردم استان در پياده‌روي اربعين، گفت: حماسه اربعين براي مقابله با توطئه‌هاي جهاني عليه نظام اسلامي و جهان اسلام ظرفيتي مناسب و نمايش قدرت، اقتدار و همبستگي و انعكاس معارف شيعه است.

امام جمعه ايلام برچيده شدن بساط داعش را مرهون فتواي مرجعيت و پشتيباني رهبر معظم انقلاب اسلامي عنوان كرد و گفت: با وجود مرجعيت شيعه تمام نقشه‌هاي دشمنان نقش بر آب خواهد شد.

برچسب ها:اربعين


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: