پنجشنبه|03 خرداد 1397|08 رمضان 1439|24 May 2018
زمان انتشار: 1396/11/11 - 16:30 |

حجت الاسلام والمسلمين پناهيان:

چرا براي حاجت خواهي به اهل بيت متوسّل مي شويم؟

حجت الاسلام والمسلمين پناهيان با طرح اين سوال كه بعضي ها ايراد مي گيرند چرا براي حاجت خواهي به اهل بيت متوسل مي شويم؟ و آن را نوعي شرك تلقي مي كنند، تصريح كرد: خير دنيا و آخرت در محبّت اهل بيت (ع) قرار دارد .
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلي، حجت الاسلام والمسلمين پناهيان از سخنرانان بعثه مقام معظم رهبري در كربلا كه در جمع زائران حسيني در سرداب علقمي حرم مطهر حضرت اباالفضل العباس( ع) سخن مي گفت، اظهار داشت: اهل بيت نه تنها مي خواهند دنياي ما را آباد كنند بلكه مي خواهند آخرت ما را نيز آباد كنند و خودشان دوست دارند تابه اين مردم حاجات بدهند و گرفتاري ها يشان را حل كنند، اين واقعيت است و ما نه تنها در طول زندگي خودمان آن را مشاهد كرده ايم بلكه در طول تاريخ نيز چنين بوده است.

وي افزود: پيامبر اسلام (ص) و اميرالمؤمنين (ع) دو پدري معرفي شده اند كه سايه حمايت ، هدايت و رهبري آن دو، متوجه امت اسلام است و بعد از اينان امامان معصوم و اهل بيت به ماتوجه دارند چرا كه خودشان جوياي احوال ما هستند ودوست دارند حاجات بدهند.

حجت الاسلام والمسلمين پناهيان با اشاره به اينكه حضرت علي مي فرمايد :هر موقع يكي از شيعيان ما مريض شود ما نيز به بيماري او بيمار مي شويم و هر موقع آنان خشنود و مسرور باشند ما هم مسرور مي شويم، افزود: اين ويژگي اهل بيت (ع) است آن وقت ما به آنها توسل نجوئيم؟

وي با اشاره به اينكه رسول خدا (ص) فرمود: كسي كه خدا محبّت اهل بيت مرا روزي‌اش كرده باشد، خير دنيا و آخرت به او رسيده است، اضافه كرد: خير دنيا و آخرت در محبّت اهل بيت (ع) قرار دارد پس معرفت و بصيرت خودمان را نسبت به ائمه بيشتر ابراز كنيم.

وي همچنين درپايان با اشاره به باب الحوائج بودن علمدار كربلا به ويژ گي ها و فضايل حضرت ابوالفضل عباس(ع) و خدمات آن حضرت به بشريت اشاره كرد.


 1 2 6 3 4 5برچسب ها:پناهيان - سرداب


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: