دوشنبه|31 ارديبهشت 1397|05 رمضان 1439|21 May 2018
زمان انتشار: 1396/11/11 - 19:50 |

سال گذشته صورت گرفت:

تشرف 300 ميليون زائر به حرم مطهر رضوي

قائم‌مقام توليت آستان قدس رضوي اعلام كرد، در سال گذشته ۳۰۰ ميليون نفر به حرم مطهر رضوي تشرف يافتند.
به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع‌رساني حج از مشهد مقدس، سيد مرتضي بختياري اظهار كرد: پس از پيروزي انقلاب اسلامي شاهد شكوفايي و توسعه موقوفات امام رضا (ع) هستيم و در سال‌هاي برقراري نظام مقدس جمهوري اسلامي، تعداد رقبات وقفي بيش از ۲ برابر شده است.

وي خاطرنشان كرد: در دوران توليت فقيد، آيت‌الله واعظ طبسي اقدامات زيربنايي و گسترده‌اي صورت گرفت كه بايستي در آستانه دهه چهارم انقلاب اسلامي، ياد و خاطره آن مبارز و مجاهد بزرگ را گرامي بداريم.

بختياري گفت: صيانت و حفاظت از موقوفات و اجراي نيات واقفان، مهم‌ترين رسالت‌هاي آستان قدس رضوي است. مهم‌ترين اقدام پس از پيروزي انقلاب شكوهمند اسلامي ساماندهي و تعيين سرفصل‌هاي موقوفاتي آستان مقدس امام رضا (ع) بر اساس نيات واقفان نيك‌انديش بوده زيرا درآمدها و هزينه‌هاي اين آستان بر اساس وقف و نذر است.

قائم‌مقام توليت آستان قدس رضوي بيان كرد: مساحت حرم مطهر رضوي در طول سالهاي پس از پيروزي انقلاب اسلامي به بيش از يك‌ميليون مترمربع رسيده است كه با تمام قرون و سال‌هاي پس از شهادت امام رضا (ع) قابل‌مقايسه نيست.

وي بابيان اينكه مقام معظم رهبري در منشور ۷ گانه انتصاب توليت معزز آستان قدس رضوي راهبردها و اولويت‌هاي جديد را برشمردند، گفت: اين مجموعه معنوي در دوره جديد، رويكردهاي زائرمحوري و محروميت‌زدايي را با جديت تمام دنبال مي‌كند.برچسب ها:


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: