چهارشنبه|02 خرداد 1397|07 رمضان 1439|23 May 2018
زمان انتشار: 1396/11/13 - 22:55 |

نماينده آيت الله سيستاني:

قدرت نبايد به عاملي براي ظلم تبديل شود

نماينده آيت الله سيستاني بر ضرورت دوري از ظلم و ستم تاكيد و خاطرنشان كرد: قدرت نبايد به عاملي براي ظلم تبديل شود.
به گزارش خبرنگار اعزامي پايگاه اطلاع رساني حج از كربلاي معلي ، حجت الاسلام سيد احمد صافي نماينده آيت الله سيستاني و توليت شرعي آستان مقدس عباسي در خطبه‎هاي نماز جمعه اين هفته كه در صحن مطهر امام حسين (ع) برگزار شد، با اشاره به آيات 17 تا 19 سوره غافر گفت: يكي از مسائلي كه انسان‎ها در دنيا با آن دست و پنجه نرم مي‎كنند، ظلم و ستم است. عقل به خوبي قبح و بدي ظلم را درك مي‎كند.

وي ظلم را به معني سلب حق ديگران دانست و افزود: شخصي كه حق ديگران را سلب مي‎كند، ظالم مي‎گويند.

نماينده آيت الله سيستاني تصريح كرد: انسان‎ها داراي حقوق بسياري در مسائل مختلف نظير زندگي، اعتقاد، كار و نشستن در مكاني هستند كه بايد مورد احترام واقع شود.

وي تاكيد كرد كه مظلوم در حالتي از ناراحتي، سرخوردگي و افسردگي قرار مي‎گيرد زيرا حقش ضايع شده است و نمي‎تواند از خود دفاع كند.

حجت الاسلام صافي ظلم را داراي اسباب مختلف دانست و اظهار داشت: افراد زياده طلب به ظلم به ديگران نيز روي مي‎آورند زيرا چنين افرادي درپي آن هستند كه هر چيزي را از آن خود كنند.

وي ادامه داد: شخص ظالم داراي قدرتي است كه مي‎پندارد توانايي ظلم به ديگران را دارد و هيچ كس حق اعتراض به او را نخواهد داشت.

تتوليت شرعي آستان مقدس عباسي با بيان اينكه قرآن كريم و شريعت‎هاي آسماني با بدي از ظلم ياد كرده‎اند، گفت: آيين‎هاي آسماني و زميني در اين رابطه مي‎گويند كه هر كس بايد حدود خود و ديگران را بشناسد تا ظلم نكند و حقي را ضايع نسازد.برچسب ها:نماز جمعه - كربلا - نماينده


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: