دوشنبه|31 ارديبهشت 1397|05 رمضان 1439|21 May 2018
زمان انتشار: 1396/11/15 - 22:44 |

به‌منظور رفاه هر چه بيشتر زائران صورت مي‌گيرد:

احداث 291 پروژه اقامتي در مشهد

مديركل امور رفاهي زائران استانداري خراسان رضوي از احداث 291 پروژه اقامتي جهت رفاه بيشتر زائران خبر داد
به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع‌رساني حج از مشهد مقدس، مهدي فروزان افزود: هم‌اكنون 58 هزار ميليارد ريال سرمايه‌گذاري در حوزه گردشگري در خراسان رضوي در قالب 291 پروژه در دست انجام است.

وي عنوان كرد: ازجمله اين پروژه‌ها ساخت 5 هتل، تعدادي هتل‌آپارتمان و ميهمان‌پذير، مجتمع بين‌راهي و كمپ، سفره‌خانه سنتي و تفرجگاه و مجتمع پذيرايي و تفريحي – توريستي است.

مديركل امور رفاهي زائران استانداري خراسان رضوي اظهار داشت: از كل اين پروژه‌ها برنامه‌ريزي‌شده بود كه 94 مورد در سال جاري به انجام و بهره‌برداري برسد كه در مهرماه امسال 12 پروژه آن افتتاح شد.

فروزان حجم سرمايه‌گذاري در اين 12 پروژه را يك هزار و 230 ميليارد ريال عنوان و گفت: با بهره‌برداري از 12 طرح‌ها هزار و 720 نفر به‌صورت مستقيم اشتغال يافتند.

وي افزود: با توجه به متوسط پيشرفت فيزيكي بيش از 60 درصدي اين 94 پروژه اقامتي و گردشگري در صورت تأمين مالي از طريق شبكه بانكي، صندوق توسعه ملي و يا ساير منابع مالي استان، قابليت به سرانجام رسيدن مابقي يعني 82 طرح ديگر تا پايان امسال وجود دارد.

مديركل امور رفاهي زائران استانداري خراسان رضوي اظهار كرد: با همه تنگناهاي مالي طي اين سال‌ها ظرفيت اماكن اقامتي و گردشگري استان رشد خوبي يافته و ظرفيت‌هاي قابل‌توجهي از بخش خصوصي در اين حوزه به كار گرفته‌شده است.

فروزان گفت: در شروع به كار دولت يازدهم يك هزار و 700 هتل، هتل‌آپارتمان و ساير تأسيسات گردشگري اعم از دفاتر خدمات مسافرتي، واحدهاي پذيرايي بين‌راهي، سفره‌خانه‌هاي سنتي و اقامتگاه‌هاي بوم گردي وجود داشت كه امروز مجموعه اين تأسيسات گردشگري به 2 هزار و 22 واحد رسيده است.


برچسب ها:مشهد


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: