سه شنبه|29 خرداد 1397|04 شوال 1439|19 June 2018
زمان انتشار: 1396/11/25 - 15:51 |

ائمه جماعت مصر به خاطر سفر به عراق از كار منع شدند

مشاور وزارت اوقاف مصر گفت: تعدادي از ائمه جماعت مصر به خاطر سفر بدون مجوز به عراق از كار منع شدند.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، صبري عباده مشاور وزارت اوقاف مصر گفت: تحقيقات از نشأت ذارع يكي از ائمه بزرگ جماعت اوقاف مصر به خاطر سفر بدون مجوز به عراق در جريان است.

وي افزود: ذارع به همراه گروهي از ائمه جماعت وزارت اوقاف، با ارائه مدركي كه نشان مي دهد، وابسته به وزارت اوقاف است به مسافرت رفته است.

عباده اشاره كرد: سفر شيخ نشأت ذراع به عراق مسافرت شخصي بوده و او به همراه تمامي همراهانش از كار منع شده اند؛ چرا كه آن ها عضو وزارت هستند و بايد قبل از سفر مجوز مي گرفتند.

وي افزود: هر كسي كه مي خواهد به خارج سفر كند، بايد از محل كار خود اجازه بگيرد.

مشاور وزارت اوقاف تاكيد كرد: امنيت ملي خط قرمز دارد و براي مشاركت ائمه جماعت در كنفرانس هاي داخلي و خارجي پرتوكول خاصي وجود دارد.

وي ادامه داد مبلغاني كه به عراق سفر كردند، قوانين وزارت اوقاف را زير پا گذاشته اند؛ چراكه بدون مجوز به اين سفر رفته اند و البته مخالفتي با تقريب مذاهب نيست، اما بايد در چارچوب معيني انجام گيرد.

لازم به يادآوريست هفته گذشته در رسانه‌ها و خبرگزاري‌ها ومطبوعات مصرمبني بر بازديد جمعي از علما، و دانشگاهيان اين كشور از عراق منتشر كردندكه اوقاف مصر علماي سفر كرده به عراق را نداشتن مجوّز براي سفر اعلام كرد اما به نظر مي‌رسد كه مساله نفوذ وهابيت در نهادهاي ديني مصر را مورد توجه قرار داد.


برچسب ها:ائمه جماعت -مصر -عراق


نظرات
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد:

  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  نام گیرنده:
  پست الکترونيک گیرنده:

  موضوع: